Babylonská astrológia

článok na téma: Astrologie, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Podľa všetkých poznatkov patrí Babylonská astrológia k tým najstarším na svete, dokonca ešte starším ako je tá Sumerská. Ide dokonca vôbec o prvý organizovaný systém astrológie. Špekuluje sa, že tu existovala už v treťom tisícročí pred naším letopočtom.

Babylon je teda kolískou astrológie. Babylonská astrológia vznikla na území dnešnej Mezopotámie, a preto je možné sa s ňou stretnúť aj ako Asýrska astrológia. Babylonská astrológia bývala neoddeliteľnou súčasťou vtedajších náboženských kultov.

Sumerská astrológia
Dôkazov a vysvetlení o Sumerskej astrológii skoro neexistujú. Vie sa, že to boli práve oni, ktorí vytvorili v dobe pred viac ako 4000 rokmi lunárny kalendár. Astronómovia si všimli planétu, určili určitý časový cyklus. Matematici vytvorili hodiny, minúty a sekundy. Vyvinuli slnečné hodiny a ešte veľa ďalšieho, od čoho sa neskôr Babylončania mohli odraziť.

O čom je Babylonská astrológia?
Babylončania potom vzali sumerský lunárny kalendár a 5 babylonských bohov (Marduk, Ištar, Ninib, Nabu a Nergal), aby ich spárovali s Jupiterom, Venušou, Saturnom, Merkúrom a Marsom. Slnku potom priradili Shamash a Mesiaci Sin. V konečnom výsledku tunajší kňazi - astrológovia nakoniec takto spárovali 12 planét a sú preto považovaní za prvý, kto ročnú púť Slnka rozdelili medzi 12 súhvezdí po 30 stupňoch, stanovili začiatok základného astrologického zverokruhu, a to na prvý jarný deň. Zaujímavé však je, že babylonské zverokruhy nepoznajú znamenie býka, ich prvým znamením je Býk. Boli to aj práve oni, ktorí zostavili vôbec prvé horoskopy. Vôbec ten najstarší horoskop pochádza práve odtiaľ z roku 410 pred naším letopočtom a týkal sa syna vtedajšieho panovníka Šuma Usa.

Prieskumy a štúdie polemizujú, či náhodou nie je ešte oveľa staršia egyptská astrológia. Astrológovia sú v tomto ohľade dodnes rozdelení na dva tábory.

Už vo februári sa ujme vlády mocný, hrdý a tiež aj trochu panovačný kohút. Ohnivý kohút v čínskom horoskope patrí medzi nekonfliktné a dobrosrdečné, aj keď silne egoistické znamenie. Celý rok sa ponesie v štýle hlavného upratovania pred vlastným prahom, čo bude mať za následok súperenie na malých poliach, vlastných dvorcoch a to bude sprevádzať aj veľké vyhadzovanie a zbavovanie sa všetkého nechceného a nepotrebného.

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.

Tento rok je bohatý na množstvo zaujímavých astronomických úkazov. Sotva sme sa dokázali spamätať z mágie pondelkového super mesiaca, prichádza nás ohromiť aj očariť každoročný roj meteoritov. Áno, 17. 11. 2016 sa na nebi v maximálnej miere aktivity objavia Leonidy.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vianoce je možné oslavovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pokiaľ túžite po ich harmonickom prežití, môžete sa inšpirovať Feng Shuei. Nemusíte sa obávať, nie je to o tom, aby ste sa vzdali českých tradícií, ale ide skôr o upokojenie, harmonizáciu a vytvorenie priateľskej atmosféry.