Tajomstvo Avalonu

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Záhady, Mystika,

Kto by nepočul o Avalone, legendárnom artušovskom ostrove, na ktorom bol ukrytý Excalibur. Starí Kelti toto miesto považovali za sídlo Bohyne. Ľudia na tento ostrov prichádzali zomrieť, aj sa znova narodiť. Ide o jedno z najmagickejších miest na svete s ohromnou duchovnou silou a mocou.

Avalon najskôr pochádza z keltského slova abal, čo v preklade je jablko. Symbol jablka má významnú úlohu ako u Keltov, tak aj u kresťanov. Vplyv na túto symboliku pritom mala aj grécka mytológia. Podľa legendy keltskí králi prijímali jablká nesmrteľnosti a odchádzali bránou strážiť kráľovstvo z útrob hory. Jablko bolo napokon dávané neskôr aj britským kráľom, ako prejav posvätného manželstva s Bohyňou Zeme. Päťcípa hviezda vo vnútri jablka pa predstavuje magický pentagram symbolizujúci Bohyňu Podsvetia. Dodnes tu nájdete ešte niekoľko mýtických jablčných sadov.

V knihe sa o ostrove vôbec prvýkrát píše v Historia regum Britanniae z roku asi 1163, ktorú napísal Geoffrey z Monmouthu. Jedna z legiend hovorí, že sa tu nachádzal nielen legendárny meč a že je tu pochovaný aj samotný Artuš so svojou ženou (v najstaršom prokresťanskom kostole Anglicku).

Glastonbury
Glastonbury, živé mestečko na Avalone, je po tisíce rokov pútnickým miestom aj lokalitou s bohatou tradíciou, opradenou tajomnom. Svoje meno nesie po slávnej svätyni, ktorá je opradená legendami aj tajomnou mágiou. Do dnešných dní tu prebiehajú pohanské slávnosti, druidizmus aj uctievanie Matky Bohyne. Je to taký anglický Jeruzalem. A faktom jednoducho je, že zvláštnu zmenu ucítite hneď, len čo sa k ostrovu priblížite. Ide len ťažko popísať, čo sa tu s človekom deje, treba ich to prežiť. Ide vskutku o úplne jedinečný zážitok, ktorý treba zažiť.


Tor, brána do onoho sveta
Vrch nad mestom, Tor, pre Keltov býval vstupom do onoho sveta. Stále ide o vyhľadávané turistické centrum. Hora je unikátna svojim tvarom a tým, že ide vôbec o najväčší 3D labyrint na svete. Cesta do jeho stredu trvá až 7 hodín. Ľudia tiež dodnes absolvujú cestu na vrchol kopca, kde sa nachádzajú ruiny veže niekdajšieho kostola. Za doby Keltov tu druidovia dosahovali skrz bránu Twr Avallah štvrtú dimenziu existencie. K tomu patrí prekročenie všetkých fyzikálno-metafyzických zákonov, prekračovanie priestoru a času. Odtiaľ si potom druidovia prenášali svoje znalosti do nášho sveta. Brána stále nie je zatvorená, stále je do nej možné vstúpiť. Dokážu to však iba znalí druidského umenia. To však nie je všetko, čo posvätnej hore nájdete, pramení tu aj liečivý prameň Chalice Well and Gardens, prastarý prameň, ktorý sa vyznačuje červenkastou vodou, ktorá podľa storočných legiend vylieči celý rad chorôb a neduhov. Tento prameň symbolizuje menštruáciu, pôrod a život. Naproti tomuto prameňu potom vyviera Biely prameň, ktorý vyteká do jedinečného podzemného chrámu, kde sa nachádzajú kamenné nádoby umožňujúce absolvovanie kúpeľa. Biely prameň je potom mužský prameň, ktorý predstavuje plodné semeno, jasnosť a zámer. V mieste, kde sa tieto dva pramene stretnú, vznikne energia kundaliny, tanec lásky, prepojenie mužskej a ženskej energie.

Bez komunikácie nie je vzťahu. Dobrá komunikácia je základom šťastného a spokojného vzťahu. Len s ňou totiž dokážete zvládnuť konfliktné situácie a nájsť konštruktívne riešenie. Dobrá komunikácia spočíva pritom v tom, že so svojim partnerom budete hovoriť o svojich vlastných myšlienkach a dávať najavo svoje pocity. Pozor si však dajte na určité zlozvyky, vďaka ktorým to potom medzi vami nemôže klapať.

Veštenie z palmových listov predstavuje prastarú indickú metódu, ktorá sa dnes používa na úplne iný účel, než bola pôvodne určená. Pred viac ako 5000 rokmi totiž jeden z Bráhmových synov vpísal na palmové listy osudy asi 80 000 ľudí, ale len tých, ktorí v budúcnosti do Indie prídu a prejavia o svoj osud záujem.

Chiromantia, alebo aj čítanie z ruky, sa praktizuje po celom svete už po niekoľko storočí. Dôkazy o tom siahajú až do starej Číny, Indie alebo Egypta. Stredoveká Európa čítanie z ruky označovala za dôkaz čarodejníctva, a preto túto metódu veštenia zakázala. Aj napriek tomu sa chiromantia presadila, pretože sa v 17. storočí vyučovala na niekoľkých nemeckých univerzitách.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Strom má dôležitú symbolickú úlohu v celom rade kultúr. Objavuje sa napríklad v kabale, u Máyov, Germánov, škandinávskych národov a dokonca aj u Keltov. Svoju dôležitú úlohu našiel aj v Biblii. Všade je opradený legendami.