Tajomstvo Avalonu

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Záhady, Mystika,

Kto by nepočul o Avalone, legendárnom artušovskom ostrove, na ktorom bol ukrytý Excalibur. Starí Kelti toto miesto považovali za sídlo Bohyne. Ľudia na tento ostrov prichádzali zomrieť, aj sa znova narodiť. Ide o jedno z najmagickejších miest na svete s ohromnou duchovnou silou a mocou.

Avalon najskôr pochádza z keltského slova abal, čo v preklade je jablko. Symbol jablka má významnú úlohu ako u Keltov, tak aj u kresťanov. Vplyv na túto symboliku pritom mala aj grécka mytológia. Podľa legendy keltskí králi prijímali jablká nesmrteľnosti a odchádzali bránou strážiť kráľovstvo z útrob hory. Jablko bolo napokon dávané neskôr aj britským kráľom, ako prejav posvätného manželstva s Bohyňou Zeme. Päťcípa hviezda vo vnútri jablka pa predstavuje magický pentagram symbolizujúci Bohyňu Podsvetia. Dodnes tu nájdete ešte niekoľko mýtických jablčných sadov.

V knihe sa o ostrove vôbec prvýkrát píše v Historia regum Britanniae z roku asi 1163, ktorú napísal Geoffrey z Monmouthu. Jedna z legiend hovorí, že sa tu nachádzal nielen legendárny meč a že je tu pochovaný aj samotný Artuš so svojou ženou (v najstaršom prokresťanskom kostole Anglicku).

Glastonbury
Glastonbury, živé mestečko na Avalone, je po tisíce rokov pútnickým miestom aj lokalitou s bohatou tradíciou, opradenou tajomnom. Svoje meno nesie po slávnej svätyni, ktorá je opradená legendami aj tajomnou mágiou. Do dnešných dní tu prebiehajú pohanské slávnosti, druidizmus aj uctievanie Matky Bohyne. Je to taký anglický Jeruzalem. A faktom jednoducho je, že zvláštnu zmenu ucítite hneď, len čo sa k ostrovu priblížite. Ide len ťažko popísať, čo sa tu s človekom deje, treba ich to prežiť. Ide vskutku o úplne jedinečný zážitok, ktorý treba zažiť.


Tor, brána do onoho sveta
Vrch nad mestom, Tor, pre Keltov býval vstupom do onoho sveta. Stále ide o vyhľadávané turistické centrum. Hora je unikátna svojim tvarom a tým, že ide vôbec o najväčší 3D labyrint na svete. Cesta do jeho stredu trvá až 7 hodín. Ľudia tiež dodnes absolvujú cestu na vrchol kopca, kde sa nachádzajú ruiny veže niekdajšieho kostola. Za doby Keltov tu druidovia dosahovali skrz bránu Twr Avallah štvrtú dimenziu existencie. K tomu patrí prekročenie všetkých fyzikálno-metafyzických zákonov, prekračovanie priestoru a času. Odtiaľ si potom druidovia prenášali svoje znalosti do nášho sveta. Brána stále nie je zatvorená, stále je do nej možné vstúpiť. Dokážu to však iba znalí druidského umenia. To však nie je všetko, čo posvätnej hore nájdete, pramení tu aj liečivý prameň Chalice Well and Gardens, prastarý prameň, ktorý sa vyznačuje červenkastou vodou, ktorá podľa storočných legiend vylieči celý rad chorôb a neduhov. Tento prameň symbolizuje menštruáciu, pôrod a život. Naproti tomuto prameňu potom vyviera Biely prameň, ktorý vyteká do jedinečného podzemného chrámu, kde sa nachádzajú kamenné nádoby umožňujúce absolvovanie kúpeľa. Biely prameň je potom mužský prameň, ktorý predstavuje plodné semeno, jasnosť a zámer. V mieste, kde sa tieto dva pramene stretnú, vznikne energia kundaliny, tanec lásky, prepojenie mužskej a ženskej energie.

Nemusíte ani úplne veriť na duchov, aby ste sa pokúsili presvedčiť o ich existencii. Duchovia sú v reáli všade okolo nás a je jedno, či si to chcete priznať, alebo nie. Radi by ste vedeli, či ste niekedy neboli v kontakte s duchom? Prezradia vám to určité spoločné znaky.

Ako zmeniť svoj život s pomocou pozitívnych afirmácií

Všetko, čo sme, je výsledkom toho, čo sme si mysleli. Naša myseľ je všetko, čo si myslíme, že sa staneme.

Budha

Kto bol Osho?
Osho bol Guru, učiteľ a spisovateľ z Indie, ktorý žil v Spojených štátoch amerických a preslávil sa svojím kritickým postojom k tradičným náboženstvám a svojim postojom k sexu. V mnohom provokoval. Vyhlasoval, že „nový človek“ bude kombináciou múdrosti Západu a Východu. Presadzoval opúšťanie od minulosti i budúcnosti so snahou sústrediť sa na prítomnosť. Odlišoval meditáciu od koncentrácie. Jedným z jeho diel je aj Osho o Zenu.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Lenka - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Mágia, tarot, hviezdy, kyvadlo
Zaměření Osobný horoskop na celý rok

Osobný horoskop Vám prezradí dôležité udalosti a podstatné okamihy, ktoré pre vás osud pripravil na ďalšie mesiace v tomto náročnom roku. Zaujíma Vás, či sa situácia v nasledujúcich mesiacoch zlepší a aký je v tomto smere Váš horoskop? Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, buďte aj Vy vďaka osobnému horoskopu pripravení na svoju budúcnosť a Váš život sa stane jednoduchším.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 462
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 462 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.