Koláčik šťastia

článok na téma: Duchovný život, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Dodnes sa vo svete sporia, odkiaľ koláčik šťastia v skutočnosti pochádza. Toľko obľúbený americký spôsob veštenia, o ktorom mnohokrát hovoria, že pochádza z Kalifornie, však v reáli pochádza odinakiaľ. Jeho pôvod je v skutočnosti spojený s Japonskom alebo Čínou.

Čo je koláčik šťastia?
Koláčik, ktorý je veľmi chutný, sa vyrába z múky, cukru, vanilky a sezamového oleja. Do jeho útrob je potom skrytý s papierikom, ktorý dedukuje, čo vám prinesie budúcnosť. Obvykle ide o text v štýle aforizmu, proroctva alebo čínskej múdrosti. Skryté tu môžu byť aj čísla, ktoré sú určené na vsadenie. Ide o šťastné čísla, ktoré majú dotyčnému priniesť šťastie. Koláčiky sa dodnes podávajú v čínskych reštauráciách, ako dezert. Pozor, v Číne sa však táto tradícia nezachovala a veľmi sa už neužívajú.

Zrodenie koláčika šťastia
História koláčika siaha až do 19. storočia, kedy ho vôbec prvýkrát vyrobili v japonskom Kjótó do chrámu, ktorý napomáha prinášať šťastie. Dodnes sa tu ručne vyrába. Tradične v sebe ukrývajú 23 charakteristických odpovedí, ale vo svojej podstate do nich môžete vložiť, čo sa vám zachce. Do Ameriky sa koláčik šťastia dostal na prelome storočia. V pekárni v San Franciscu ich začal vyrábať japonský pekár. Postupne sa koláčiky dostali do čínskych reštaurácií av priebehu druhej svetovej vojny sa rozmohli po celej Amerike. Citáty sa písali ručne, ale postupom času sa začali písať na stroji a ešte neskôr tlačiť. Dnes sa na celom svete vyprodukuje na 3 miliardy citátov do koláčikov ročne. Najviac sa koláčiky šťastia konzumujú v USA, ďalej potom v Brazílii, Kanade, Francúzsku, Indii, Taliansku, Mexiku a Veľkej Británii. Okrem týchto štátov sa však koláčiky konzumujú aj inde, hoci nie v takej miere.

Koláčiky šťastia si už aj u nás môžete objednať v reštaurácii, kúpiť v špecializovaných predajniach alebo si ich sami vyrobiť. Recepty na koláčiky nájdete celkom ľahko na internete. Na lístočky potom môžete napísať čokoľvek pozitívne, pokojne aj odkaz.

S honom na čarodejnice sa väčšine ľudí vybavia tie salemské, a to aj napriek tomu, že hony na čarodejnice boli predovšetkým európskou záležitosťou, ktoré v tom čase prebiehali aj u nás niekoľko storočí.

Mayská civilizácia patrila k tým najvyspelejším a dodnes ich ľudia po celom svete považuje za obdivuhodnú. Civilizácia fungovala na území dnešnej Guatemaly, Belize, v severozápadnom Hondurase, v mexických štátoch Yucatán, Quintana Roo, Campeche, Chiapas a na východe potom ešte v štáte Tabasco. Úspešne tu existovala medzi rokmi 2500 rokov pred naším letopočtom až do cca do 17. storočia.

Aj keď sa nám tomu niekedy nedarí uveriť a mnohokrát sa pýtame prečo, v živote nie je nič náhoda, všetko sa nám deje z nejakého dôvodu av tú správnu chvíľu.

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

Každý máme niekde svoju spriaznenú dušu. A pozor, nemusí byť len jedna. Len ju nájsť. A to nemusí byť vždy jednoduché. Pokiaľ ju však nájdete, stanete sa úplnejšími a máte dosiahnuť to, čo by ste sami nikdy nedosiahli. Spriaznené duše sa dokážu podporiť a posúvať dopredu.