Geomancia

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Mystika,

Možno ste to do dnešných dní netušili, ale väčšina kostolov a synagóg bola u nás postavená na základe geomantiky. Moderná geomantika sa venuje náuke vplyvu krajiny a prírodných síl na človeka, jeho telo a dušu. Ukazuje nám, že s návštevou magických miest našej krajiny, môžeme ozdraviť naše telo, očistiť naše myslenie, doplniť svoju energiu a niekedy prežiť aj spirituálne skúsenosti. Preto nás návšteva posvätných a magických miest tak silno zasiahne, a to aj na človeka bez predošlých duchovných skúseností.

Čo je geomancia
Geomancia patrí k najstarším praktikám okultnej psychológie, ktorá sa používa na predpovedanie budúcnosti. Veští sa zo značiek nakreslených na zemi av minulosti sa používala predovšetkým na výber toho správneho miesta pre stavbu alebo pre hrob. Všeobecne je možné geomanciu označiť za náuku o silách Zeme, ktoré sa snažíme porozumieť a naučiť sa s ňou pracovať. Vedu je možné prirovnať k učeniu Feng-šuej.

Pôvod geomancie?
Slovo geomancia pochádza z gréčtiny, ale technika veštenia pochádza zrejme z arabských alebo indických krajín. S trochou nadhľadu je možné prirovnať k chaldejskej astrológii. Metódu veštenia používal celý svet, a to bez ohľadu na spoločenské zaradenie. Dokonca sa o geomancii veľa písalo. V čase renesancie však patrila k siedmim zakázaným pekelným umeniam.

Ako sa vykonáva geomancia
Na vykonávanie geomancie potrebujete tzv. geomancer. Ten potom vytvára na zdanlivo náhodnom mechanizme 16 rozličných čísel v podobe bodov, z ktorých v konečnom výsledku vznikne tzv. geomantická mapa. Tieto body musí určiť iba ten človek, ktorý kladie otázky, inak sú potom otázky skreslené. Geomancia je zložitejšia, než sa na prvý pohľad zdá. Je spletitá, obsiahla a nie vždy dáva presné odpovede. Preto je dôležité, aby geomantiku vykonával iba skúsený človek, ktorý sa jej venuje už dlhšiu dobu.

Už od pradávna ľudia z Orientu, aj rôznych náboženstiev, verili, že naša duša križuje svetom vo svojom astrálnom tele, do ktorého sa dostane po svojej predošlej smrti. Špeciálnu skupinu takých astrálnych bytostí potom predstavovali démoni a anjeli, v reále ich existuje však oveľa viac.

Keď spíme, zdajú sa nám sny. Veľa z nich si však nepamätáme. Niektoré nás vydesia a iné nás zaujmú tým, že sa opakovane vracajú. Iných sa doslova nemôžeme zbaviť. Bohužiaľ často práve tieto opakujúce sny bývajú najviac desivé.

S kamarátstvom je to ako s celoživotnou láskou, myslíte, že je niekoho možné milovať celý život? Je, ale je to úplne výnimočné, rovnako je to tak aj u celoživotných kamarátok, preskákať toho totiž spolu musí naozaj veľa. Kamarátky tak často prichádzajú a zase odchádzajú. Nepodarí sa im zvládnuť ničiteľa priateľstva.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Kartárka Katarína - pomoc s láskou a vzťahmi

Znamení Ryby
Specializace Anjelské karty, tarotové karty
Zaměření Láska a vzťahy, karmické vzťahy, rodinné konštelácie

Láska je najvyšším a tiež najkomplikovanejším citom, ktorý spôsobuje v živote veľa šťastia, ale aj trápenia a smútku. Poradím Vám s Vaším súčasným vzťahom a nešťastne zamilovaným pomôžem získať lásku milovanej osoby. Viem, že láska často bolí a partnerské vzťahy sú často náročné. Spoločnými silami to všetko napravíme.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 448
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 448 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.