Geomancia

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Mystika,

Možno ste to do dnešných dní netušili, ale väčšina kostolov a synagóg bola u nás postavená na základe geomantiky. Moderná geomantika sa venuje náuke vplyvu krajiny a prírodných síl na človeka, jeho telo a dušu. Ukazuje nám, že s návštevou magických miest našej krajiny, môžeme ozdraviť naše telo, očistiť naše myslenie, doplniť svoju energiu a niekedy prežiť aj spirituálne skúsenosti. Preto nás návšteva posvätných a magických miest tak silno zasiahne, a to aj na človeka bez predošlých duchovných skúseností.

Čo je geomancia
Geomancia patrí k najstarším praktikám okultnej psychológie, ktorá sa používa na predpovedanie budúcnosti. Veští sa zo značiek nakreslených na zemi av minulosti sa používala predovšetkým na výber toho správneho miesta pre stavbu alebo pre hrob. Všeobecne je možné geomanciu označiť za náuku o silách Zeme, ktoré sa snažíme porozumieť a naučiť sa s ňou pracovať. Vedu je možné prirovnať k učeniu Feng-šuej.

Pôvod geomancie?
Slovo geomancia pochádza z gréčtiny, ale technika veštenia pochádza zrejme z arabských alebo indických krajín. S trochou nadhľadu je možné prirovnať k chaldejskej astrológii. Metódu veštenia používal celý svet, a to bez ohľadu na spoločenské zaradenie. Dokonca sa o geomancii veľa písalo. V čase renesancie však patrila k siedmim zakázaným pekelným umeniam.

Ako sa vykonáva geomancia
Na vykonávanie geomancie potrebujete tzv. geomancer. Ten potom vytvára na zdanlivo náhodnom mechanizme 16 rozličných čísel v podobe bodov, z ktorých v konečnom výsledku vznikne tzv. geomantická mapa. Tieto body musí určiť iba ten človek, ktorý kladie otázky, inak sú potom otázky skreslené. Geomancia je zložitejšia, než sa na prvý pohľad zdá. Je spletitá, obsiahla a nie vždy dáva presné odpovede. Preto je dôležité, aby geomantiku vykonával iba skúsený človek, ktorý sa jej venuje už dlhšiu dobu.

Radosť zo života sa javí trochu nedostatkovým tovarom, ľudia sú uhnaní, napätí, v strese, s neustále zlou náladou, ak nie rovnou depresiou a úzkosťou. Neustále páchnuce za niečím, čo nie je na dosiahnutie. Niečím, čo nevieme koľkokrát ani definovať. Za hmotnými statkami, o ktorých bohužiaľ mylne predpokladáme, že to práve ony sú zárukou radosti a šťastia. Toto všetko však v konečnom výsledku vedie k nespokojnosti, frustrácii a do čakární psychiatrov. Vážne je však náš život taký nudný, šedivý, hnusný, bez perspektívy?

Taroty sú karty, ktoré neklamú, ale niekedy dokážu byť kruté a smutné. Nie všetky správy totiž sú pozitívne a taroty sa s človekom nemazná, hovorí na rovinu, a to niekedy úplne bez okolkov. Na rozdiel od tarotov sú anjelské karty nositeľmi iba dobrých správ. Na všetkom zlom vidí aj niečo pozitívne.

Je to v súčasnosti taký veľký nešvár, zbavovať sa svojej zodpovednosti a hádzať ju na iných. Dobré duše, ľudí, ktorí nie sú až tak pevní v kramflekoch, aby ustáli toto nedospelé správanie iných, v istej miere spojené s citovým vydieraním a manipulovaním, často túto zodpovednosť preberú.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Kartárka Katarína - pomoc s láskou a vzťahmi

Znamení Ryby
Specializace Anjelské karty, tarotové karty
Zaměření Láska a vzťahy, karmické vzťahy, rodinné konštelácie

Láska je najvyšším a tiež najkomplikovanejším citom, ktorý spôsobuje v živote veľa šťastia, ale aj trápenia a smútku. Poradím Vám s Vaším súčasným vzťahom a nešťastne zamilovaným pomôžem získať lásku milovanej osoby. Viem, že láska často bolí a partnerské vzťahy sú často náročné. Spoločnými silami to všetko napravíme.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 448
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 448 Moje stránka, otázky a ohlasy

To, že naše sny sú odrazom nášho podvedomia a sveta okolo nás, je všeobecne známe. Nemali by sme ich však podceňovať, symboly v snoch totiž skutočne môžu niečo vypovedať a môžu skutočne naše životy ovplyvniť. Aby tomu však tak bolo, je nutné im porozumieť.