Strom života

článok na téma: Astrologie, Duchovný život, Horoskopy, Ezoterika, Láska, Záhady, Mystika, Osud,

Strom má dôležitú symbolickú úlohu v celom rade kultúr. Objavuje sa napríklad v kabale, u Máyov, Germánov, škandinávskych národov a dokonca aj u Keltov. Svoju dôležitú úlohu našiel aj v Biblii. Všade je opradený legendami.

Motív posvätného stromu sa opakovane objavuje aj v mytológii starého Sumeru, Babylonu alebo v Asýrii. Zobrazovaný je tiež v mezopotámskom umení. Je zaujímavé, že napriek takémuto výskytu naprieč svetadielmi, skutočný a pôvodný význam motívu nie je doposiaľ známy. Všeobecne je však Strom života považovaný za univerzálny symbol stvorenia života a nesmrteľnosti.

Prečo má Strom života takú dôležitú úlohu?

Už od tých najskorších čias strom pre ľudí predstavoval dôležitý symbol. Pýtate sa, prečo to tak bolo? Človek si uvedomoval prítomnosť stromov a svoj život s ním stotožňoval. Vetvy strom spájajú s nebom, zatiaľ čo korene siahajú hlboko do zeme. Strom tak symbolicky žije ako v nebi, tak aj na zemi av podsvetí. Všetky tieto svety pritom Strom života vzájomne spája.

Ľudové zvyky nám o mocnej sile Stromu života hovoria dodnes
Po celom svete nájdete množstvo rôznych zvykov, ktoré túto skutočnosť dokazujú. Stromy sú znakom radosť aj smútku, narodenia i smrti. Stromy nám silu berú aj dávajú. Stromy nie sú dobré ani zlé.

Čo strom života symbolizuje
Strom života je symbolom múdrosti, krásy, hojnosti, pevnosti a stability, Božej milosti, ochrany a vykúpenia. Strom života pripomína lásku a milosť v každom v nás. Dáva nám lásku aj ochranu. Dáva nám silu robiť veci, o ktorých sme si mysleli, že sme ich vôbec schopní.

Strom života v podobe amuletu
Pre svoju hlbokú symboliku sa objavuje aj vo forme amuletu. Takýto amulet má posilniť vnútorný rast nositeľa a pozitívne ovplyvniť jeho spojenie tela s duchom.

Strom života a rodokmeň
Strom života sa nám premietol aj do rodokmeňa, ktorý sa zaznamenáva vo forme stromu. Stromu života, ktorého vrcholom sú korene.

Reinkarnácia, alebo aj prevteľovanie, predstavuje filozofický a náboženský koncept, ktorý je zástancom tézy, že duša človeka po jeho fyzickej smrti prežije znovuzrodenie v inom tele. V reinkarnácii verilo mnoho rôznych náboženstiev. Niektorí verili v prevtelenie do iného ľudského tela, niekto aj v prevtelenie do zvieraťa a pod. Prevtelenie pritom tiež veľmi úzko spájali aj s karmou, teda zákonom o príčine a následku.

Každý máme niekde svoju spriaznenú dušu. A pozor, nemusí byť len jedna. Len ju nájsť. A to nemusí byť vždy jednoduché. Pokiaľ ju však nájdete, stanete sa úplnejšími a máte dosiahnuť to, čo by ste sami nikdy nedosiahli. Spriaznené duše sa dokážu podporiť a posúvať dopredu.

Absinth je veľkou legendou. Ide oo bylinný alkoholický nápoj vyrábaný z paliny, anízu, feniklu. Niekedy sa do neho dodáva aj yzop, medovka, badián, mäta a iné bylinky. Typické pre neho je to, že má krásnu zelenú farbu, ktorú dosiahol úplne prirodzeným spôsobom. Niekedy sa mu tiež hovorí "zelená víla".

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.