Mandaly

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika,

Mandaly sú v súčasnosti veľmi obľúbené a vyhľadávané. Ich príbeh sa však píše tisíce rokov, pretože tie prvé sa objavujú už v paleolite. Aj keď mandala, čiže magický kruh, pochádza zo sanskritčiny, samotné mandaly sa objavujú po celom svete, v rôznych kultúrach aj v náboženstvách.

Čo sú mandaly
Mandaly symbolizujú kolobeh života, kruh, ktorý sa všade okolo nás opakuje, myšlienku, ktorá sa drží viery, že život nikdy nekončí. Mandaly majú mocný duchovný význam, a to nielen pre budhistov. Dodnes sa užívajú v rámci psychoterapie aj meditácie, spájajúcej ľudí s vesmírom. Mandaly prezentujú jednotu a harmóniu. Význam jednotlivých mandál sa obvykle líši. Každá je svojím spôsobom unikátna a každá by mala slúžiť ako nástroj duchovnej cesty alebo symbolizuje kozmický a psychické vyrovnanie.

Ako je možné užívať mandaly
Mandaly sa vyznačujú tým, že sú veľmi atraktívne. Svojím dizajnom pôsobia na podvedomie a ovplyvňujú ho. Mandala pôsobí kreatívne, antistresovo, pozitívne, relaxačne, očistne aj ozdravne. A keď je to potrebné, môžete mandalu užiť aj ako hypnotikum. Užiť ich ide v rámci meditácie, artetarapie i psychoterapie. Vlastnoručná tvorba mandál umožňuje vyčistiť si hlavu, nahliadnuť do seba, premyslieť si, čo bude ďalej a vyliečiť si svoje rany. Je pritom jedno, či ju tvoríte farebným pieskom, maľbou alebo kreslením.

Liečba mandalou
Je vlastne jedno, či mandaly budete kresliť na papier pastelkami alebo ich budete maľovať na hodváb. Pomôcť si môžete aj so stiahnutím šablón z internetu. Neexistujú žiadne pravidlá, čo sa týka vzorov mandál. Dokonca mandaly nemusia byť iba kruhom. Inšpirujte sa tým, čo ste niekde videli, čo sa vám páči, čo vás práve napadne. Popustite svoju fantáziu, pocity i emócie a tvorte to, čo vás práve napadne. Vaša hotová mandala bude v konečnom výsledku odrážať vaše vnútro v okamihu svojho vzniku. Pri hotovej mandale si všímajte, aké farby ste užívali a akým ste sa naopak vyhýbali. Všímajte si mäkké aj tvrdé línie, zuby a ďalšie prvky na obrázku. Prepojte svoje pocity s mandalou.

Bez komunikácie nie je vzťahu. Dobrá komunikácia je základom šťastného a spokojného vzťahu. Len s ňou totiž dokážete zvládnuť konfliktné situácie a nájsť konštruktívne riešenie. Dobrá komunikácia spočíva pritom v tom, že so svojim partnerom budete hovoriť o svojich vlastných myšlienkach a dávať najavo svoje pocity. Pozor si však dajte na určité zlozvyky, vďaka ktorým to potom medzi vami nemôže klapať.

Absinth je veľkou legendou. Ide oo bylinný alkoholický nápoj vyrábaný z paliny, anízu, feniklu. Niekedy sa do neho dodáva aj yzop, medovka, badián, mäta a iné bylinky. Typické pre neho je to, že má krásnu zelenú farbu, ktorú dosiahol úplne prirodzeným spôsobom. Niekedy sa mu tiež hovorí "zelená víla".

Možno ste si mysleli, že existuje iba biela a čierna mágia, ale nič nie je čiernobiele a teda ani mágia nie. Okrem jednoduchého rozdelenia mágie na dobrú a zlú, tu máme aj ďalšie členenie. A tak sa môžete stretnúť aj so striebornou mágiou, zelenou mágiou, šedou mágiou a červenou mágiou. Každá z nich má určitú rolu a svoje vlastné kúzla a rituály.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Katka - Veštiareň a veštenie budúcnosti

Znamení Lev
Specializace Mágia, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Veštenie budúcnosti

Osud každého z nás je sčasti predurčený a s pomocou pokročilých vešteckých metód Vám môžem oznámiť dôležité životné udalosti, ktoré Vás čakajú. Snažím sa Vám vždy nielen oznámiť budúcnosť, ale aj poradiť s ďalším rozhodovaním, kedy Vám často až veštba oznámi dôležité súvislosti a privedie Vás k ich pochopeniu.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 480
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 480 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vianoce je možné oslavovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pokiaľ túžite po ich harmonickom prežití, môžete sa inšpirovať Feng Shuei. Nemusíte sa obávať, nie je to o tom, aby ste sa vzdali českých tradícií, ale ide skôr o upokojenie, harmonizáciu a vytvorenie priateľskej atmosféry.