Sybila

článok na téma: Záhady, Mystika,

Za veštkyňu všetkých veštkýň je považovaná Sibyla, biblická kráľovná zo Sáby, čiže Sibyla Kumská, realita je však, ako to už býva, trochu iná. V skutočnosti totiž nebola Sibyla iba jedna, ale bolo ich minimálne 10 a podľa niektorých zdrojov dokonca 12. Všetky to boli pravé Sibyly, ktoré boli zasvätené bohu Apolónovi.

Sibyla Kumská, kráľovná zo Sáby
Jednou z najslávnejších veštkýň nesúcich meno Sibyla, bola tá Kumská. Sibyla Kumská sa preslávila aj tým, že vykonala dlhú cestu ku kráľovi Šalamúnovi, aby mu vyjavila svoje proroctvo. Jeruzalem ju však práve neprivítal s láskou a jej nakoniec nezostalo nič iné, než aby pred miestnymi utiekla do Afriky.

Vyznačovala sa tým, že svoje veštby písala na dubové listy, ktoré pokladala na okraj svojej jaskyne. Vytvorila legendárne Sibyliny knihy, ktorých pôvodne ich bolo celkom 9 a nazývali sa „Múdrosti života“. Knihy boli v priebehu dejín zakazované a často pozmeňované podľa toho, ako sa to hodilo momentálnym panovníkom. Zaujímavé je aj to, že aj keď sa o kráľovnej zo Sáby hovorí už v Starom zákone, nikto nevie, či naozaj žila alebo ide o vymyslenú osobu.

O Sibylách
Popri Kumskej Sibyli však v tom čase pôsobila aj Perzská Sibyla, Líbyjská Sibyla, Delfská Sibyla, Cimmerijská Sibyla, Erythrejská Sibyla, Samoská Sibyla, Hellespontská Sibyla, Frýgická Sibyla a Tiburská Sibyla. Všetky tieto slávne Sibyly zobrazil Michelangelo na strope Sixtínskej kaplnky vo Vatikánu.

Sibylino protoctvo
Ktorá z nich však bola najslávnejšia? A od ktorej z nich pochádza legendárne proroctvo, ktoré sa skutočne udialo? Na tieto otázky nie je ľahké odpovedať. Podľa posledných zistení, bola v stredoveku najznámejšou Sibylou tá Tiburská, zvaná Albunea, s pôvodom z Tivoli, pretože jej veštby súviseli s kresťanstvom. Za skutočnú autorku Sibyliných veštieb je však považovaná Erythrejská Sybila, teda najznámejšia hellénska Sibyla, ktorá predpovedala porážku Trojanov. V reáli sa však na týchto veštbách podieľali všetky. Pravda, najviac Sibyla Kumská, ďalej Tiburská a Erythrejská. Všetky ich veštby boli spísané ľuďmi do tzv. Sibyliných kníh, z ktorých je čerpané dodnes.

Kremeň patrí k tým najstarším materiálom na zemi. Jeho priehľadne biele kryštály už po tisícročia fascinujú ľudí po celej zemeguli. Kremeň môže mať rôznu farbu, pričom každej z nich je prisúdená iná vlastnosť. Vďaka svojej jedinečnej špirálovej kryštalickej podobe patrí k najliečivejším kryštálom a zosilňovačom energie vôbec.

Ľudia sú bylinkami fascinovaní už po tisíce rokov. Po rovnakú dobu ich užívajú na to, aby posilnili svoje zdravie, boli silní, liečili svoje choroby i hojili svoje rany. Okrem toho boli tiež po celé veky bylinám pripisované aj tajuplné magické schopnosti, ktoré vtedajší „prírodní lekári“ v minulosti užívali pri rôznych kúzlach, rituáloch a mágii.

Tento rok je bohatý na množstvo zaujímavých astronomických úkazov. Sotva sme sa dokázali spamätať z mágie pondelkového super mesiaca, prichádza nás ohromiť aj očariť každoročný roj meteoritov. Áno, 17. 11. 2016 sa na nebi v maximálnej miere aktivity objavia Leonidy.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Kartárka Katarína - pomoc s láskou a vzťahmi

Znamení Ryby
Specializace Anjelské karty, tarotové karty
Zaměření Láska a vzťahy, karmické vzťahy, rodinné konštelácie

Láska je najvyšším a tiež najkomplikovanejším citom, ktorý spôsobuje v živote veľa šťastia, ale aj trápenia a smútku. Poradím Vám s Vaším súčasným vzťahom a nešťastne zamilovaným pomôžem získať lásku milovanej osoby. Viem, že láska často bolí a partnerské vzťahy sú často náročné. Spoločnými silami to všetko napravíme.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 448
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 448 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.