Veštba I-ťing

článok na téma: Duchovný život, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.

Kniha hrá dodnes dôležitú úlohu v taoizme, okrem toho sa však používa aj ako orákulum. V priebehu dejín sa stala významnou učebnicou pre celý rad filozofov, politikov, mystikov, alchimistov, vedcov a matematikov. V Európe sa kniha prvýkrát objavila približne pred 450 rokmi, keď o nej napísal jeden kresťanský misionár nemeckému filozofovi a matematikovi Gottfriedovi Wilhelmu von Leibnitzovi.

Ako funguje i-ting?
Veštenie s pomocou i-ťing umožňuje premietnuť danú situáciu do budúcnosti. Konzultácia s knihou i-ťing potom umožňuje ľahšie rozklíčovanie zložitých situácií, čo mu potom následne pomôže rozhodnúť sa, čo ďalej. Otázky sú riešené skôr na základe rozumovej a etickej súvahy.

Veštenie prostredníctvom i-ťing
Existuje celkom 64 hlavných situácií, z ktorých je každý indikovaný do šesťcípej hviezdy, symbolu tvoreného zo 6 riadkov, ktoré môžu (a nemusia) byť prerušení. Prerušená linka pritom znamená "jin" a tá neporušená "jang". Každý z 64 haxagramov je označený číslom. Ich význam vychádza z východnej filozofie. Hexagramy potom ponúkajú odpovede, ako napr. rozvoj, hojnosť, radosť, skromnosť a pod.

Ako sa veštia s pomocou i-ťing?
Na veštenie sa obvykle používa sada troch alebo šiestich mincí, ktoré sú hodené celkom šesťkrát. Po celú dobu je dôležité držať svoju otázku v mysli. Strana, na ktorú dopadnú, vytvára vo vašom hexagrame plné alebo prerušované čiary. Na vytvorenie celého hexagramu potrebujete celkom 6 hodov. Ide o najjednoduchší spôsob veštenia touto metódou. Faktom však je, že spôsobov je však oveľa viac.

Je to v súčasnosti taký veľký nešvár, zbavovať sa svojej zodpovednosti a hádzať ju na iných. Dobré duše, ľudí, ktorí nie sú až tak pevní v kramflekoch, aby ustáli toto nedospelé správanie iných, v istej miere spojené s citovým vydieraním a manipulovaním, často túto zodpovednosť preberú.

Ako zmeniť svoj život s pomocou pozitívnych afirmácií

Všetko, čo sme, je výsledkom toho, čo sme si mysleli. Naša myseľ je všetko, čo si myslíme, že sa staneme.

Budha

Krištáľová guľa patrí ku každej správnej čarodejnici. Jej tradícia je tiež pekne hlboká. Veštenie z nej totiž patrilo vždy k obľúbeným vešteckým metódam, a to nielen v Európe.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Je mnoho spôsobov, ako nahliadnuť do svojej budúcnosti, jednou z nich je aj veštenie z kávovej usadeniny. Metóda, ktorú s obľubou užívala aj v Česku tak obľúbená herečka Helena Růžičková. Aj keď sa to nezdá, je to prekvapivo jednoduché. Pravda, aj keď dnes, v čase prekvapkávaných káv, to možno predsa len komplikované bude. Pre úspešné veštenie totiž potrebujete tradičnú kávu, teda obyčajného „turka“.