Absinth

článok na téma: Ezoterika, Záhady, Mystika,

Absinth je veľkou legendou. Ide oo bylinný alkoholický nápoj vyrábaný z paliny, anízu, feniklu. Niekedy sa do neho dodáva aj yzop, medovka, badián, mäta a iné bylinky. Typické pre neho je to, že má krásnu zelenú farbu, ktorú dosiahol úplne prirodzeným spôsobom. Niekedy sa mu tiež hovorí "zelená víla".

Na výrobu sa používajú tie najlepšie byliny z celého sveta. Vďaka paliny obsahuje aj thujon, čo je obávaná látka, ktorú považovali za halucinogén. Absinth bol preto zakázaný. Tvrdili, že z neho hrozí otrava. Pravdou tiež je, že v minulosti obsahoval mnohonásobne viac thujonu ako tie dnešné absinty. Podľa noriem totiž nesmie obsahovať viac ako 35 mg/l thujonu.

Dva druhy Absinthu
Pravý je ten francúzsky a druhý je ten náš, český. Náš má obvykle modrú farbu. Ich rozdiel tkvie predovšetkým v spôsobe výroby. Pravý absint sa vyrába máčaním v alkohole, následne ho destilujú a farbia. Český absint vynecháva nejaké zložky, obchádza destiláciu a len alkohol filtrujú. Oproti tomu pravému je potom naozaj horký.

Účinky Absintu
Dlho sa o absinte hovorilo, že ide o halucinogén. Mohli za to pomýlení vedci a umelci, ako Oscar Wilde, Paul Verlaine, Vincent van Gogh a ďalší. V reále ale halucinácia nespôsobuje.

Absint v Česku
U nás sa rozšíril v osemdesiatych rokoch 19. storočia. Popíjal sa hlavne v umeleckých kaviarňach a vinárňach. Vyrábal sa aj za prvej republiky av rámci druhej svetovej vojny sa potom rozlieval na prídel. Zákaz vznikol v roku 1941. K obrode výroby došlo po roku 1988. Do Francúzska sa výroba vrátila v roku 1999. Zákaz bol zrušený na prelome storočia. Dnes je zakázaný už len v niektorých lokalitách.

Ako sa konzumuje
Absint sa nalieva do špeciálnych pohárov na nôžke s objemom okolo 75 ml. Cez pohár sa pokladá špeciálna dierovaná lyžička s kockou cukru. Riedenie absintu by malo byť vždy 3:1 až 6:1. Novým spôsobom je to, že sa cukor najprv namočí do absintu a potom sa zapáli. Potom vzniká chutný karamel, ktorý kvapká do pohára. Ihneď po dohorení by sa lyžička mala ponoriť do alkoholu a rozmiešať.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Gandalf

Ďalšie články autora:

článok je v kategórii:

Vianoce je možné oslavovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pokiaľ túžite po ich harmonickom prežití, môžete sa inšpirovať Feng Shuei. Nemusíte sa obávať, nie je to o tom, aby ste sa vzdali českých tradícií, ale ide skôr o upokojenie, harmonizáciu a vytvorenie priateľskej atmosféry.

Veriť tomu môžete, aj nemusíte, je to na vás. Vezmite však do úvahy, ako veľmi nad nami hviezdy majú veľa, koľko nás pri svojom narodení ovplyvnili a stále nás ovplyvňujú. Tak prečo by popri našej povahe nemohli ovplyvniť aj naše chute, a to, čo by sme mali jesť.

Príbeh Lilith je starý ako ľudstvo samo. Bola stvorená Bohom ako prvú ženu Adama. Vznikla z ohňa, v ktorom sa Boh vzhliadol. Bola preto krásna, nespútaná, spaľujúca, ale aj hrejivá. Mala plusy aj mínusy, nehu a silu, lásku aj nenávisť, radosť aj žiaľ, cit a túžbu, ženu i muža.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Katka - Veštiareň a veštenie budúcnosti

Znamení Lev
Specializace Mágia, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Veštenie budúcnosti

Osud každého z nás je sčasti predurčený a s pomocou pokročilých vešteckých metód Vám môžem oznámiť dôležité životné udalosti, ktoré Vás čakajú. Snažím sa Vám vždy nielen oznámiť budúcnosť, ale aj poradiť s ďalším rozhodovaním, kedy Vám často až veštba oznámi dôležité súvislosti a privedie Vás k ich pochopeniu.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 480
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 480 Moje stránka, otázky a ohlasy

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.