Kameň mudrcov

článok na téma: Astrologie, Ezoterika, Záhady, Mystika, Osud,

Kámen mudrců není žádnou smyšlenou záležitostí, která by se objevila teprve až v knize Harryho Pottera. V reálu jeho historie sahá až do dob helénistického Egypta. Označován byl i za Kámen filosofů nebo také i kamenem, který nebyl kamenem.

O kameni mudrcov
Kameň mudrcov, inak aj lapis philosophorum je jedným z najväčších alchymistických tajomstiev celej stredovekej histórie. Spájali si ho s červeným kameňom, červenej tinktúre, tekutému zlatu i tekutému striebru, ortuti a kľúču k večnému životu.

Alchymisti bádali po kameni mudrcov
Alchymisti mali obvykle svoje laboratóriá v pivniciach. Tam im uprostred miestností stávala pec s ohňom a pri ňom mali veľa baniek a krivúľ. Pracovali s minerálmi, rudami a zaujímali sa o chemické prvky. V stredoveku verili, že všetky horniny, kovy aj minerály sú živé. Zlato považovali za nesmrteľný kov. Alchymisti sa venovali pokusom, ktoré ich privádzali k rôznym prekvapivým objavom. Alchýmia je prapôvodcom vedeckých odborov.

Ako možno tiež pochopiť kameň mudrcov
Umožňuje pripraviť elixír života, ktorý má slúžiť na omladenie a možno aj na nesmrteľnosť. Vraj tiež dokáže obnoviť životné funkcie zomretej bytosti. Kameň mudrcov patril k hlavným cieľom alchýmie. Kameň mudrcov však môže byť obrazne spojený s niečím iným, môže ísť o obrazné bremeno, ktoré zaťažuje ľudí obdarených vedomosťami. Podobný je aj kameň úrazu. Kameň mudrcov je tak pre vzdelané osoby hendikepom proti nevzdelancom. Premenu kovu na zlato je vzaté ako cesta z nevedomosti v poznaní. Vďaka novým objavom a znalostiam je možné dosiahnuť nesmrteľnosť.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Lunka

Ďalšie články autora:

Možno ste si mysleli, že existuje iba biela a čierna mágia, ale nič nie je čiernobiele a teda ani mágia nie. Okrem jednoduchého rozdelenia mágie na dobrú a zlú, tu máme aj ďalšie členenie. A tak sa môžete stretnúť aj so striebornou mágiou, zelenou mágiou, šedou mágiou a červenou mágiou. Každá z nich má určitú rolu a svoje vlastné kúzla a rituály.

Ako zmeniť svoj život s pomocou pozitívnych afirmácií

Všetko, čo sme, je výsledkom toho, čo sme si mysleli. Naša myseľ je všetko, čo si myslíme, že sa staneme.

Budha

Absinth je veľkou legendou. Ide oo bylinný alkoholický nápoj vyrábaný z paliny, anízu, feniklu. Niekedy sa do neho dodáva aj yzop, medovka, badián, mäta a iné bylinky. Typické pre neho je to, že má krásnu zelenú farbu, ktorú dosiahol úplne prirodzeným spôsobom. Niekedy sa mu tiež hovorí "zelená víla".

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Za veštkyňu všetkých veštkýň je považovaná Sibyla, biblická kráľovná zo Sáby, čiže Sibyla Kumská, realita je však, ako to už býva, trochu iná. V skutočnosti totiž nebola Sibyla iba jedna, ale bolo ich minimálne 10 a podľa niektorých zdrojov dokonca 12. Všetky to boli pravé Sibyly, ktoré boli zasvätené bohu Apolónovi.