Alchýmia

článok na téma: Ezoterika, Mystika, Osud,

Alchýmia je slovo arabského pôvodu, ktoré má prvky niekoľkých vedných odborov. spojená je s fyzikou, chémiou, medicínou a ďalej potom s astrológiou a astronómiou. Popri týchto odboroch je prepojená aj s umením, sémiotikou a psychológiou. Oficiálne je považovaná za kolísku chémie.

Kolískou tejto vedy bola Čína, odkiaľ sa rozšírila do Indie a potom sa objavila aj v starovekom Egypte, odkiaľ sa dostala do Grécka. Vďaka Arabom sa o alchýmii dozvedela celá Európa.

Ich najväčším záujmom bolo dosiahnutie nesmrteľnosti. Namiesto toho potom náhodne objavili pušný prach.

Hlavné témy alchýmie
Alchýmia sa v Európe zaoberala predovšetkým Kameňom mudrcov, Elixírom života, Materiou primou, troma piliermi arkánov, ktorými je tvorený celok sveta. A potom tiež ešte kvintesenciou, Spiritom mundi, Alkahestom, Humunkulusom, Monádou, astrológiou a Kabalou.

Kameň mudrcov
Kameň mudrcov je druh fermentu, ktorý dokáže premeniť všeobecné kovy na zlato. Rozpustený vo víne potom pôsobí ako všeliek. Kameň mudrcov spasí makrokozmos. Jej výrobcom mal byť Nicolas Flamel, ktorý vlastnil okultnú knihu.

Elixír života
Elixír života, čiže pitné zlato, ktoré je liekom na smrteľné choroby, aj rakovinu, predlžuje život.

Matea prima
Matea prima je označenie pre pralátku, z ktorej môže vzniknúť nekonečný rad tiel. Je nazývaná semenom, univerzálnou substanciou. V prírode ju nenájdete.

Tria principia
Tria principia, čiže tri piliere arkány predstavujú celok, z ktorého je stvorený svet. Ide o spojenie medzi sírou, ortuťou a soľou.

Alkahest
Alkahest predstavuje univerzálne rozpúšťadlo, ktoré dokáže rozpustiť všetky látky. Za také rozpúšťadlo sú považované potaš a lučavka kráľovská.

Homunkulus
Homunkulus verí v koncept, že je možné stvoriť živú bytosť. Áno, prototypom tejto predstavy je Golem.

článok je v kategórii:

Ľudia sú bylinkami fascinovaní už po tisíce rokov. Po rovnakú dobu ich užívajú na to, aby posilnili svoje zdravie, boli silní, liečili svoje choroby i hojili svoje rany. Okrem toho boli tiež po celé veky bylinám pripisované aj tajuplné magické schopnosti, ktoré vtedajší „prírodní lekári“ v minulosti užívali pri rôznych kúzlach, rituáloch a mágii.

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.

Jasnovidectvo je veľmi ťažké bližšie definovať. Všeobecne by sme ju mohli popísať, ako schopnosť mimozmyslového vnímania, nášho podvedomia, ktoré nám umožňuje nazerať do blízkej, ale aj vzdialenej budúcnosti. Jasnovidectvo patrí k tým najstarším vešteckým technikám na svete.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Kartárka Katarína - pomoc s láskou a vzťahmi

Znamení Ryby
Specializace Anjelské karty, tarotové karty
Zaměření Láska a vzťahy, karmické vzťahy, rodinné konštelácie

Láska je najvyšším a tiež najkomplikovanejším citom, ktorý spôsobuje v živote veľa šťastia, ale aj trápenia a smútku. Poradím Vám s Vaším súčasným vzťahom a nešťastne zamilovaným pomôžem získať lásku milovanej osoby. Viem, že láska často bolí a partnerské vzťahy sú často náročné. Spoločnými silami to všetko napravíme.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 448
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 448 Moje stránka, otázky a ohlasy

Keď spíme, zdajú sa nám sny. Veľa z nich si však nepamätáme. Niektoré nás vydesia a iné nás zaujmú tým, že sa opakovane vracajú. Iných sa doslova nemôžeme zbaviť. Bohužiaľ často práve tieto opakujúce sny bývajú najviac desivé.