Magické kúzlo z olivínu

článok na téma: Astrologie, Horoskopy, Mystika,

Olivín je známy aj ako Peridot, ide o minerál s podielom horčíka a železa. Železo môže za jeho zelené sfarbenie. V histórii išlo o smaragd križiakov.

Tajomstvo olivínu Priehľadné zelené varianty, ktoré sa brúsia a užívajú do šperkov, sa hovorí peridot. Žltozeleným olivínom sa potom hovorí chrysolit. Ľudia ich ťažili v dobách starovekého Egypta. Egyptské olivíny dodnes patria k tým najkrajším na svete. Vyznačujú sa krásnou zelenou farbou. Bohužiaľ tieto náleziská sú však už vyčerpané a tak dnes už nie sú takmer dostupné. Aktuálne sa najviac ťaží v Mjanmarsku, Číne, Afganistane, Pakistane av Arizone.

Olivín sa nachádza aj na Havaji, kde sa občas nájdu aj veľké kusy. Nie sú tu však tie najkrajšie kúsky. Je náchylný na poškriabanie. Nemal by ani byť vystavený veľkým teplotám. Magický olivín Verilo sa, že ide o dar prírody. Verilo sa, že nositelia sú jemní, spravodliví a múdri. Patril k obľúbeným drahokamom kráľovských rodín a duchovenstva. Zdobili ním všetko vzácne, teda koruny aj meče. V Egypte ho nazývali kameňom svetla a používali ho na ochranu pred zlými duchmi. Duchovné pili povzbudzujúce nápoje z olivových šálok a dúfali, že sa tak dostanú bližšie k bohyni Isis. Tiež sa v minulosti verilo, že každý liek, ktorý sa vypije z olivového pohára, bude účinnejší. Olivínový prášok sa používal ako liek na astmu. Držal sa pod jazykom, aby pri horúčke zmiernil smäd.

Olivín a znamenie Olivín vládne Strelcom, ktorým zvyšuje ich sebadôveru, pomáha im presadiť sa a motivuje ich k veľkým činom. Podnecuje ich zodpovednosť a pomáha im dosiahnuť ich plný potenciál. Kameňom je aj pre Býkov, Blížencov, Rakov, Levov, Panny, Váhy a Ryby. Býkom prináša schopnosť odpustenia. Blížencom pomáha zvládať zlosť. Rakom tíši ich vznetlivosť a žiarlivosť. Pannám vyrovnáva náladu. Levom potláčajú sklony lenivosti a liečia mu vlastnou aroganciou pošramotené vzťahy. Podobne to funguje aj na Váhy. Rybám prináša oporu a podporu za zodpovednosť za vlastný život.

článok je v kategórii:

Možno ste to do dnešných dní netušili, ale väčšina kostolov a synagóg bola u nás postavená na základe geomantiky. Moderná geomantika sa venuje náuke vplyvu krajiny a prírodných síl na človeka, jeho telo a dušu. Ukazuje nám, že s návštevou magických miest našej krajiny, môžeme ozdraviť naše telo, očistiť naše myslenie, doplniť svoju energiu a niekedy prežiť aj spirituálne skúsenosti. Preto nás návšteva posvätných a magických miest tak silno zasiahne, a to aj na človeka bez predošlých duchovných skúseností.

V horoskope nájdete oveľa viac ako bežné planéty, nájsť tu môžete aj tzv. zostupný a vzostupný uzol, čiže severný a južný uzol (Dračia hlava a Dračí chvost). Nejde o nič výnimočné, uzly v horoskopoch nájdete celkom pravidelne a astrológovia sa o ne pomerne zaujímajú. Dôležité je, v akom znamení, domu sa nachádzali v čase vášho narodenia a aké sú aspekty iných planét.

Kto bol Osho?
Osho bol Guru, učiteľ a spisovateľ z Indie, ktorý žil v Spojených štátoch amerických a preslávil sa svojím kritickým postojom k tradičným náboženstvám a svojim postojom k sexu. V mnohom provokoval. Vyhlasoval, že „nový človek“ bude kombináciou múdrosti Západu a Východu. Presadzoval opúšťanie od minulosti i budúcnosti so snahou sústrediť sa na prítomnosť. Odlišoval meditáciu od koncentrácie. Jedným z jeho diel je aj Osho o Zenu.

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

S honom na čarodejnice sa väčšine ľudí vybavia tie salemské, a to aj napriek tomu, že hony na čarodejnice boli predovšetkým európskou záležitosťou, ktoré v tom čase prebiehali aj u nás niekoľko storočí.