Lilith

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Láska, Mystika,

Príbeh Lilith je starý ako ľudstvo samo. Bola stvorená Bohom ako prvú ženu Adama. Vznikla z ohňa, v ktorom sa Boh vzhliadol. Bola preto krásna, nespútaná, spaľujúca, ale aj hrejivá. Mala plusy aj mínusy, nehu a silu, lásku aj nenávisť, radosť aj žiaľ, cit a túžbu, ženu i muža.

Príbeh Lilith a Adama
Lilith bola prvou osadenkyňou Zeme, z ktorej rebrá stvoril Adama. Lenže Lilith nesiahal ani po členky. Bol strašné nemehlo. Nesprával sa ako chlap. Nevedel to so ženami. Bol hlúpy. Lilith ho musela všetkému učiť. Bol to ale nimi a nemehlo, veľmi mu to nešlo. Bol to sebec. Ale aj napriek tomu ho Lilith naučila všetkému, čo robí človeka človekom. Lilith a Adam boli na rovnakej úrovni, bola rovnoprávna. Bola známa aj tým, že odmietala spať pod Adamom. Ten si ju chcel podmaniť, pokoriť, dostať ju tam, kam chcel, vygradoval spor, ktorý sa domnieval, že Lilith nechala agresívneho Adama v záhrade a jednoducho od neho odišla.

Ako sa Boh k Lilith odvrátil chrbtom, len preto, že chcela byť rovnoprávna a slobodná
Boh za ňou síce poslal anjelov s príkazom, aby sa vrátila, ale ona to odmietla s tým, že násilie, agresie a útlak nech si užije niekto iný. Ona už sa k Adamovi nevráti nikdy. Radšej sa vraj stane nevestou démonov, že tí viac tolerujú to, čo chce, to, čo sa jej páči a nepáči, že s nimi môže byť slobodná, nebijú ju a nenútia ju do niečoho, čo nechce a tak sa aj stalo. Vďaka tomu na svet potom prišiel celý rad démonov (aj keď aj toto stvárnenie z nej trochu prikreslene, aby v patriarchálnej dobe Adam vyzeral ako muž chudák, ktorého zavrhla mrcha žena).

A kam sa toto stratilo počas éry patriarchátu? Nejako sa to opomenulo ďalej rozprávať. Adam, ktorý bol v skutočnosti slaboch a nemehlo, ktorý si dovoľoval na ženu, bol ospevovaný a označený za silného muža. Ten však v skutočnosti dlho nesmútil. Jednoducho si zašiel k Bohu pre novú ženu a ten mu dal Evu. Tentoraz však už neurobili tú chybu, aby sa cítila rovnoprávna, mala muža počúvať, plniť jeho sny, byť po ruke, slúžiť mu, upratovať mu mala... lenže Adam Evu nemiloval. Chcel Lilith. Odkedy na svet prišla Eva, nemohol si dovoliť byť slabým, nemohol mať z niečoho strach. Musel byť hrdina, ale on sa bál. Užíval sa. Bol nešťatsný. Nemal na to neustále utešovať ubulenú nudnú Evu, ktorá naňho verne čakala, neurobila nič od seba.

Aj keď sa nám tomu niekedy nedarí uveriť a mnohokrát sa pýtame prečo, v živote nie je nič náhoda, všetko sa nám deje z nejakého dôvodu av tú správnu chvíľu.

Možno ste to do dnešných dní netušili, ale väčšina kostolov a synagóg bola u nás postavená na základe geomantiky. Moderná geomantika sa venuje náuke vplyvu krajiny a prírodných síl na človeka, jeho telo a dušu. Ukazuje nám, že s návštevou magických miest našej krajiny, môžeme ozdraviť naše telo, očistiť naše myslenie, doplniť svoju energiu a niekedy prežiť aj spirituálne skúsenosti. Preto nás návšteva posvätných a magických miest tak silno zasiahne, a to aj na človeka bez predošlých duchovných skúseností.

Podľa všetkých poznatkov patrí Babylonská astrológia k tým najstarším na svete, dokonca ešte starším ako je tá Sumerská. Ide dokonca vôbec o prvý organizovaný systém astrológie. Špekuluje sa, že tu existovala už v treťom tisícročí pred naším letopočtom.

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

Bylinky v kuchyni dokážu hotové divy. Tiež ste už zvažovali, že si založíte bylinkovú záhradku? Poďte to skúsiť s nami. Ukážeme vám, že pestovanie bylín v domácich podmienkach je ľahké.