Záhadný Kounov

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Záhady, Mystika,

Severne od Kounova na vrchu Rovina bol v roku 1934 odhalený kounovský kamenný rad. V tom čase tomu nikto nevenoval žiadnu pozornosť. To, že ide o niečo výnimočné, si bol vedomý len ich objaviteľ.

O zvláštnych kameňoch
Kamenné rady sú ukryté v lese. Sú obrovské a boli rozprestreté na ploche niekoľkých hektárov. Výskumy odhalili, že tu pôvodne bolo niekoľko tisíc kameňov, teraz ich je zhruba 2239. Oproti záznamom z tridsiatych rokov minulého storočia je ich o 300 menej. Miestni ich brávali na stavby. Niektoré z nich boli mohutné. Rady sa tiahli v nepravidelných rozostupoch v dĺžke niekoľkých stoviek metrov. Dodnes patria tieto kamene k tým najväčším záhadám u nás.

Teória ich pôvodu
V blízkosti sa nachádza hradisko z doby železnej, ale súvislosť s vytvorením týchto radov nebola preukázaná. Nadšenci toto miesto označujú za český Stonehenge, faktom však je, že v skutočnosti nikto stále nevie o čo ide. Na astronomické sledovanie však dosť dobre slúžiť nemohli. Od najväčších kameňov zvaných Gibbon a Pegas je síce možné odhaliť bod východu slnka alebo mesiaca v určitých dátumoch, čo by nasvedčovalo to, že by mohlo ísť o historický kalendár, ale mohlo to byť aj inak. Mohlo ísť jednoducho o kamene z miestnych polí, ktoré miestni naskladali do tohto útvaru. Výskumy odhalili, že v čase, keď rady vznikali, tu nebol les, ale rástol tu vres a neďaleko nich boli polia. To by nasvedčovalo predchádzajúcu teóriu. Bolo odhalené, že sústava kameňov je rozmiestnená v smeroch sever-juh, východ-západ a severovýchod-juhovýchod. V centre potom pretínajú najmohutnejší kameň zvaný Pegas. Archeológovia preukázali, že kamene nepochádzajú zo stredoveku, ako sa pôvodne myslelo, ale sú oveľa staršie.

Ku kameňom vedie náučný chodník
Náučný chodník je dlhé iba dva kilometre a nachádza sa len 13,5 kilometra od Rakovníka. Začiatok sa nachádza asi 200 metrov západne od železničnej zastávky Mutějovice na trati Louny-Rakovník. Chodník je žlto značená.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Adri

Ľudia sú bylinkami fascinovaní už po tisíce rokov. Po rovnakú dobu ich užívajú na to, aby posilnili svoje zdravie, boli silní, liečili svoje choroby i hojili svoje rany. Okrem toho boli tiež po celé veky bylinám pripisované aj tajuplné magické schopnosti, ktoré vtedajší „prírodní lekári“ v minulosti užívali pri rôznych kúzlach, rituáloch a mágii.

Najvýznamnejší deň čarodejníc v roku sa blíži, všade okolo nás sa postupne objavujú vydlabané tekvice a čarodejnice na metle. Zamysleli ste sa však, kde sa vôbec to spojenie čarodejníc s metlami vzal?

Skúste sa opýtať onomantiky. Podľa nej totiž v sebe každé meno nesie Božie predurčenie.

Čo je onomantika?
Onomantika je umenie veštenia, ktoré s bežným európskym veštením a astrológiou má pramálo spoločného. Oveľa bližšie má k numerológii. Ide totiž o predvídanie budúcnosti z písmen, ktoré sú numerologickými nosičmi. Aby sme to zjednodušili, jedná sa o veštenie z mena.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Lenka - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Mágia, tarot, hviezdy, kyvadlo
Zaměření Osobný horoskop na celý rok

Osobný horoskop Vám prezradí dôležité udalosti a podstatné okamihy, ktoré pre vás osud pripravil na ďalšie mesiace v tomto náročnom roku. Zaujíma Vás, či sa situácia v nasledujúcich mesiacoch zlepší a aký je v tomto smere Váš horoskop? Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, buďte aj Vy vďaka osobnému horoskopu pripravení na svoju budúcnosť a Váš život sa stane jednoduchším.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 462
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 462 Moje stránka, otázky a ohlasy

Kámen mudrců není žádnou smyšlenou záležitostí, která by se objevila teprve až v knize Harryho Pottera. V reálu jeho historie sahá až do dob helénistického Egypta. Označován byl i za Kámen filosofů nebo také i kamenem, který nebyl kamenem.