Démonológia

článok na téma: Duchovný život, Mystika, Osud,

Démonológia sa dostáva po rokoch na výslní. Deje sa to tak vďaka young adult a fantasy literatúre, ktorá sa zaoberá aj touto tematikou. Démonológia sa pritom venuje všetkým démonom a ich vplyvu na ľudské životy a ich hriechy.

V kresťanstve démonológia patrila do teologického učenia. Dodnes zohráva aj dosť dôležitú úlohu v mytológii.

Démonológia v priebehu dejín
Démonológia sa zaoberá pôvodom a bytím démonov, ich počtom, čarodejníctvom, jednotlivými démonmi, veštením budúcnosti, pôsobením démonov v dejinách, posadnutosťou a ďalšími faktormi. Už Šalamún sa v prvom storočí nášho letopočtu snažil o prieskum jednotlivých démonov. Svoje poznatky spísal do unikátneho dokumentu. Menšie klíčky Šalamúnove, alebo tiež Goetie je o magickou príručkou, ktorá obsahuje názvy, popis a charakteristiku všetkých 70 démonov Goetie. Išlo o jednu z najpopulárnejších kníh démonológie a známa je aj ako grimoár. Súčasťou knihy boli aj návody na to, ako sa jednotlivého démona zbavíte alebo ako sa pred nimi môžete ochrániť.

Spinnova klasifikácia
V 15. storočí sa objavilo rozdelenie démonov známe ako démoni osudu, goblinovia, incubus a succubus, čarodejnícke zvieratá, nočné mory, klamári a zlomyseľní démoni a démoni, ktorí zvádzajú ženy k čarodejníctvu.

Binsfeldova klasifikácia
Binsfeldova klasifikácia vznikla o 100 rokov neskôr. Bol to on, kto na svet priviedol Lucifera (symbol pre pýchu), Leviathana (závisť), Satana (hnev), Belphegora (lenivosť), Mammon (lakotu), Belzebuba (obžerstvo) a Asmodeusa (smilstvo).

V 16. storočí prišli s verziou podobnou 12 mesiačikom. Podľa vtedajšieho tvrdenia každému mesiacu v roku vládol jeden démon, ktorý bol v tom čase tiež najsilnejší.

V januári to bol Belial, vo februári Leviathan, Satan potom vládol v marci, Belphegor vládol v apríli, máji vládol Lucifer, v júni Berith, v júli Belzebub, v auguste Astaroth, Thammuz potom vládne mesiaci september, Baal zase október Móloch decembri. Áno, aj tu je vidieť vplyv astrológie.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Lunka

Ďalšie články autora:

článok je v kategórii:

Reinkarnácia, alebo aj prevteľovanie, predstavuje filozofický a náboženský koncept, ktorý je zástancom tézy, že duša človeka po jeho fyzickej smrti prežije znovuzrodenie v inom tele. V reinkarnácii verilo mnoho rôznych náboženstiev. Niektorí verili v prevtelenie do iného ľudského tela, niekto aj v prevtelenie do zvieraťa a pod. Prevtelenie pritom tiež veľmi úzko spájali aj s karmou, teda zákonom o príčine a následku.

Aj keď sa nám tomu niekedy nedarí uveriť a mnohokrát sa pýtame prečo, v živote nie je nič náhoda, všetko sa nám deje z nejakého dôvodu av tú správnu chvíľu.

Tento rok je bohatý na množstvo zaujímavých astronomických úkazov. Sotva sme sa dokázali spamätať z mágie pondelkového super mesiaca, prichádza nás ohromiť aj očariť každoročný roj meteoritov. Áno, 17. 11. 2016 sa na nebi v maximálnej miere aktivity objavia Leonidy.

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

 

Reiki je veľmi obľúbenou a žiadanou alternatívnou metódou prírodného liečenia, ktorá v prípade, že je aplikovaná skutočnými odborníkmi, je bezpečná a môže sa kombinovať aj s inou terapiou.