O drakoch

článok na téma: Záhady, Mystika, Osud,

V súčasnej dobe neexistuje snáď rozprávka, v ktorej nefiguruje nejaký drak. Draci sú s ľuďmi prepojení snáď od počiatku vekov. Objavujú sa v mytológii všetkých kultúr a národov. Každý si ich pritom predstavuje úplne inak. Ich skutočný pôvod však nie je známy. Existuje však niekoľko teórií.

Ako vyzerá drak?
Drak je mýtické zviera s hadími alebo jaštericími znakmi. V každom kúte sveta má inú podobu aj vlastnosti. Líšia sa dokonca aj počtom hláv. V rozprávkach draci majú obvykle nepárny počet hláv, najviac pritom tri alebo sedem. Draci nie sú len zlí, ale aj dobrí a ľuďom prospešní. V stredoveku však boli symbolom ničenia a chaosu. Zobrazovaní boli ako krvilačné beštie, ktoré žerú zvieratá i ľudí. Spájaní sú aj s bohatstvom a majetkom. Žijú v sljoch. Obvykle majú aj magické schopnosťami. Ich telo je poväčšinou pokryté šupinami, ktoré vytvárajú nepreniknuteľný pancier. Existujú však draci so srsťou alebo perím. Všetci majú dlhé chvosty a tiež majú aj krídla.

Kde sa vzali draci?
Draci na zemi figurujú už dlho a niektoré teórie tvrdia, že sú úzko späté s nálezmi dinosaurov. Ľudia o nich hovoria už niekoľko tisíc rokov.

Slávni draci
Medzi najstarších známych drakmi patrí egyptský Ouroboros, ktorý bol zahryznutý do vlastného chvosta. V Mezopotámii sa potom všetci obávali ničiteľskej morskej dračice Tiamat, ktorú neskôr zabil duch Marduk. Grécki draci fungovali na stráženie namiesto psov. Tak tomu bolo aj v prípade stráženia zlatého rúna. Aby ho Iason získal musel zabiť Kolchidského draka. Delfského draka Pythona potom zabil Apollo a dračicu Chimairu potom zabil Bellerofón.

Germánski draci si pozorne strážili vlastné poklady. Draci sa objavujú aj v Biblii, kde majú úlohu Satana.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Gandalf

Ďalšie články autora:

článok je v kategórii:

Kámen mudrců není žádnou smyšlenou záležitostí, která by se objevila teprve až v knize Harryho Pottera. V reálu jeho historie sahá až do dob helénistického Egypta. Označován byl i za Kámen filosofů nebo také i kamenem, který nebyl kamenem.

V roku 2018 Merkúr vstúpil do svojej retrográdnej fázy. Bude v ňom od 17. 11. až do 6. 12. 2018. Ide o posledný retrográdny Merkúr v tomto roku. Obvykle sa to tak deje zhruba 3x do roka.

Podľa všetkých poznatkov patrí Babylonská astrológia k tým najstarším na svete, dokonca ešte starším ako je tá Sumerská. Ide dokonca vôbec o prvý organizovaný systém astrológie. Špekuluje sa, že tu existovala už v treťom tisícročí pred naším letopočtom.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Podvedomie je to, čo medicína označuje za nevedomie, pretože o procesoch, ktoré v ňom prebiehajú, nemáme v reáli ani potuchy a len ťažko ju dokážeme ovplyvniť. Naše podvedomie je však mocné a pokiaľ ho udržíme otvorené a budeme s ním správne komunikovať, môžete spoznať, aká veľká je sila podvedomia.