Nenechajte traumy z minulosti ovplyvňovať vašu budúcnosť

článok na téma: Duchovný život, Láska, Osud,

Traumy vznikajú vo chvíli, keď sa organizmus nedokáže vysporiadať s nejakou situáciou. Zdá sa, že je po všetkom, ale to je zradné, pretože to tak v žiadnom prípade nie je. Najviac traumy si nesieme z detstva. Ide o ťažké bremeno, ktorého sa v dospelosti len ťažko zbavujeme.

Traumy sú našou brzdou. Znemožňujú nám žiť, brzdia nás v rozlete aj v rozvoji, bránia im v realizácii svojich snov. Zavádza ho do zlých uličiek. Sú neúspešní, nešťastní a často v zlom vzťahu s manipulatívnym partnerom. Je pre nich typické nízke sebavedomie, aj to, že neustále skuhrajú na život.

Ako vznikne trauma?
Trauma vznikne ako následok nejakej udalosti, ktorá človekom otrasie. Zmení jeho náhľad na svet. Je spojené so strachom z vlastnej zraniteľnosti, pochybovaním a neschopnosťou udržať si pozitívny pohľad na seba a na svoju budúcnosť. Často sa objavuje depresia. Iní trauma nakoniec spracujú a dostanú sa do normálu. Niektoré môže dokonca aj posilniť. Lepšie na tom sú tí s vierou (nie v Boha) a s presvedčením, že nakoniec zvíťazia a dosiahnu vytúžený cieľ.

Ako zvládnuť svoju traumu?
Neobíde sa bez zmeny myslenia. Dôležité je zamerať sa na pozitívne aspekty vášho života. Tiež je čas na nové rozhodnutia. Premýšľajte o tom, čo vás posilňuje, čo vám robí radosť. Ceňte si svoj talent a schopnosti. Vykašlite sa na tabuľky, to, čo sa hovorí, to, čo by sa malo, aj na to, čo sa od vás očakáva. Vystúpte z radu, prekročte svoje hranice. Buďte tým, kým skutočne ste. Nenechajte sa inými zatlačiť tam, kam nechcete. A tiež si zapamätajte, že pre každé spracovanie traumy potrebujete čas. Chce to aj dostatok trpezlivosti. Aby ste svoju traumu zvládli, budete s ňou musieť bojovať nie dni, ale skôr týždne, mesiace a možno aj roky.

  • Dátum: 24.07. 2022
  • Autor: Adri

Ďalšie články autora:

článok je v kategórii:

Aj keď sa nám tomu niekedy nedarí uveriť a mnohokrát sa pýtame prečo, v živote nie je nič náhoda, všetko sa nám deje z nejakého dôvodu av tú správnu chvíľu.

Alchýmia je slovo arabského pôvodu, ktoré má prvky niekoľkých vedných odborov. spojená je s fyzikou, chémiou, medicínou a ďalej potom s astrológiou a astronómiou. Popri týchto odboroch je prepojená aj s umením, sémiotikou a psychológiou. Oficiálne je považovaná za kolísku chémie.

Nepodceňujte reč svojho tela

Neverbálna komunikácia, reč tela či soft skills, vytvára obraz našej osobnosti a dojmu, aký na svoje okolie zanechávame. Nie je dobré ju podceňovať, pretože len ťažko s ňou dokážeme manipulovať.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Lenka - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Mágia, tarot, hviezdy, kyvadlo
Zaměření Osobný horoskop na celý rok

Osobný horoskop Vám prezradí dôležité udalosti a podstatné okamihy, ktoré pre vás osud pripravil na ďalšie mesiace v tomto náročnom roku. Zaujíma Vás, či sa situácia v nasledujúcich mesiacoch zlepší a aký je v tomto smere Váš horoskop? Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným, buďte aj Vy vďaka osobnému horoskopu pripravení na svoju budúcnosť a Váš život sa stane jednoduchším.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 462
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 462 Moje stránka, otázky a ohlasy

Nemusíte ani úplne veriť na duchov, aby ste sa pokúsili presvedčiť o ich existencii. Duchovia sú v reáli všade okolo nás a je jedno, či si to chcete priznať, alebo nie. Radi by ste vedeli, či ste niekedy neboli v kontakte s duchom? Prezradia vám to určité spoločné znaky.