Vianoce podľa Feng Shui

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Mystika, Osud,

Vianoce je možné oslavovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pokiaľ túžite po ich harmonickom prežití, môžete sa inšpirovať Feng Shuei. Nemusíte sa obávať, nie je to o tom, aby ste sa vzdali českých tradícií, ale ide skôr o upokojenie, harmonizáciu a vytvorenie priateľskej atmosféry.

Z pohľadu Feng Shui v zime vládne jin, teda chlad a tma. Príroda v tejto dobe odpočíva a aj človek sa v tomto čase viac uzatvára do seba, medituje a rekapituluje. Ide o duchovné obdobie. Feng Shui sa však usiluje o vyváženie všetkých síl, teda harmóniu medzi jin a jang, zimou a teplom, tmy a svetlom a duševným i fyzickou stránkou. Pozor, nejde však o žiadnu mágiu, ide o prirodzené a intuitívne správanie, ktoré pred mnohými stovkami rokov konali aj naše babičky (a to o nejakom Feng Shui nevedeli zhola nič).

Vianoce podľa Feng Shui sú o harmonizácii a očiste
Ide o upratovanie, a to nielen našej domácnosti, ale aj o vnútorné upratovanie. Čím skôr, tým lepšie, pretože Feng Shui neporiadok nemá rád. Takže nielenže doma vymetiete všetky kúty a vyhodíte všetko, čo je zbytočné, či už ide o štosy papiera a novín, ale aj o svoje zmýšľanie. Všetko, čo je rozbité a nefunkčné by malo ísť preč, pretože vás to brzdí. Vytvorte priestor pre svoju vnútornú pohodu.

Domov podľa Feng Shui nie je o šedej a bielej, ale o farbách
Šedá a biela a iné neutrálne farby, ktoré sa rádoby tvária za Provensálsky štýl a ktoré sú skôr štýlom škandinávskym, nie sú stotožnené s Feng Shui. Aj keď sa na prvý dojem zdá, že sú v harmónii, nie je to tak. Feng Shui je totiž o farbách. A obzvlášť dlhé zimné noci potrebujú aj jangovú energiu. A preto je vhodné do svojho inak uzemneného interiéru zakomponovať element ohňa, teda všetky odtiene červenej, a to vrátane purpurovej. Patria sem aj prvky prírody, teda aj slamených ozdôb. Odtiene zlaté, ktoré dodajú nádych luxusu a tepla, čím udržia interiér v rovnováhe. Zlatá navyše lahodí nášmu oku a dáva nám pocit sviatočnosti. Táto skutočnosť potom lahodí s krémovou, karamelovou, škoricovou a čokoládovou. Jangovú energiu priestoru dodáte aj s pomocou záplavy vankúšov, pletených pokrývok a vôní potpourri, ihličia a františkov.

Vianočný stromček podľa Feng Shui
Umelý stromček nemá čo s Feng Shui čo do činenia. Stromček by mal byť preto živý. Nemal by však izbe dominovať. Ideálne je juhovýchodné umiestnenie. Už aj tak je veľmi jangový, a preto je nutné ho uviesť do rovnováhy s pomocou okrúhlych baniek. Pokiaľ si chcete zaistiť prosperitu, zaveste naň aj mince. Okrem vianočného stromčeka nezabudnite na imelo, ktoré domov upokojí. Anjeli v dome potom posilnia lásku, vernosť a partnerstvo. Zosilňujú šťastie a dobrú vôľu. Záplava sviečok a iných svetielok povzbudzuje pozitívnu energiu domova. Pri výzdobe domova by ste nemali zabudnúť na výzdobu vchodu do domu. Ideálne je, keď na dvere užijete nejakú ihličnatú vetvu, alebo najlepšie 3 vetvy, ktoré symbolizujú nebo, zem a človeka.

Vianočná tabuľa v štýle Feng Shui
Slávnostná tabuľa by mala byť prestretá vkusne a bohato. Prestieranie by pritom malo byť štvorcové alebo obdĺžnikové. Feng Shui sa však snaží dve protichodné energie prepojiť, pretože len tak nám dajú stabilitu, silu a rast. Na hranatom stole by preto nemali chýbať okrúhle a kruhové tvary, zaoblené hrany, misy s ovocím, orechy a podnos s cukrovinkami. Veľa jedla na stole symbolizuje veľkú hojnosť v ďalšom roku. Farba obrusu by mala byť optimálne v zemitých farbách. Vhodnými farbami sú žltá, béžová (podporuje trávenie) alebo červené v kombinácii so zlatou a zelenou. Dôležité je aj svetlo, teda aj svietniky alebo rovno adventný svietnik. Pozor, nemal by však byť hranatý. Svieci by na stole nemalo byť viac ako 5. Štát by mali v strede stola. Stôl by však nemal byť preplnený, dosť miesta by tu malo byť pre všetkých. Pri stole by nemala stáť žiadna prázdna stolička. Stôl sa rozhodne nesmie kývať.

Nepodceňujte vianočnú vôňu
Domov by mal voňať sladko. Ide o vôňu škorice, jabĺk, vanilky, purpury, františka, pomarančovej kôry, čokolády i varenia. Tento teplý element je spojený s pocitom bezpečia, zázemia, domova a materstva.

Keby sme chodili po meste nahí, asi by sme dobre nedopadli. Veľmi rýchlo by sme skončili za mrežami. Na nahote však nie je nič zlé. Veď sme sa nahí narodili a nahí tiež nakoniec skončíme. Oblečenie je navyše iba tunning pre nedokonalé telo.

Ľudia sú bylinkami fascinovaní už po tisíce rokov. Po rovnakú dobu ich užívajú na to, aby posilnili svoje zdravie, boli silní, liečili svoje choroby i hojili svoje rany. Okrem toho boli tiež po celé veky bylinám pripisované aj tajuplné magické schopnosti, ktoré vtedajší „prírodní lekári“ v minulosti užívali pri rôznych kúzlach, rituáloch a mágii.

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Kartárka Katarína - pomoc s láskou a vzťahmi

Znamení Ryby
Specializace Anjelské karty, tarotové karty
Zaměření Láska a vzťahy, karmické vzťahy, rodinné konštelácie

Láska je najvyšším a tiež najkomplikovanejším citom, ktorý spôsobuje v živote veľa šťastia, ale aj trápenia a smútku. Poradím Vám s Vaším súčasným vzťahom a nešťastne zamilovaným pomôžem získať lásku milovanej osoby. Viem, že láska často bolí a partnerské vzťahy sú často náročné. Spoločnými silami to všetko napravíme.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 448
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 448 Moje stránka, otázky a ohlasy

Odbor, ktorý je zhodou okolností mne veľmi blízky, je psychologická astrológia, čiže Astropsychológia. O čo sa jedná? Tento typ astrológie vychádza z rovnakých základov, ako klasická astrológia.