Symboly šťastia

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Mystika, Osud,

Symboly šťastia je ich mnoho a sprevádzajú nás od počiatku ľudstva. Majú rôznu podobu. Veríme, že nám prinesú šťastie alebo nás ochránia pred všetkým zlým. Nosíme ich preto vo vrecku, v peňaženke, na krku, stoja na našom stolíku, máme ich pod vankúšom, hojdajú sa nám na zrkadle v aute, visí nám pri dverách aj na stene. Hovoríme im aj talizmany alebo amulety. Vážne sú také kúzelné?

Svoje vlastné symboly šťastia nájdete naprieč celým svetom. V strednej Európe je symbolom šťastia prasiatko, a preto si ho ľudia dávajú v tej najrôznejšej podobe. Viera v toto zviera pochádza ešte z čias, kedy sa väčšina Európanov živila poľnohospodárstvom a také pekne vypasené prasiatko predstavovalo hojnosť a bohatstvo. Ostatne prasa bolo pre starovekých Germánov posvätným zvieraťom. Vďaka svojmu neustálemu rýpaniu sa v krajine a hľadaniu potravy, bolo považované za stelesneného hľadača pokladov. Symbolika prosperity, plodnosti a sily mu napokon zostala až do dnešných dní. Ešte pred 100 rokmi sa verilo, že pokrm z bravčového na novoročnú tabuľu znamená šťastie pre každého.

Symboly pre šťastie zbierali už v dobe kamennej, vtedy to boli zuby a pazúry zvierat, neskôr potom mince pretože ich mali chrániť pred chudobou. Neskôr pribudla podkova a ďalšie symboly. Symbolike sa venovali aj odborníci, ktorí testovali, či symboly naozaj šťastie prinesú alebo nie. Zistilo sa, že symboly šťastia podporujú vieru, dodávajú sebadôveru a táto skutočnosť je schopná potom aj pohnúť skalou. Pokiaľ im teda veríme, symboly dokážu podporiť našu psychiku, dodať odvahu, motivovať a presne toto všetko je dôležité na to, aby sme docielili to, po čom túžime a boli šťastní.

Aké sú najčastejšie symboly šťastia?
Vedľa prasaťa, zubov, pazúrov a podkovy symboly šťastia sú aj štvorlístok, zajačia pacička, hviezda, slnko, slon so zdvihnutým chobotom, zlatá rybka, lienka, drozd, imelo, črepiny, číslo sedem, kominár, pavúk, kapria šupina, mince, , skaraeus, padajúca hviezda, kométa, hroch, lapač snov, medvedík, srdiečko, muchotrávka, ohňostroj, biela svieca a tiež napríklad čínsky drak alebo lampión.

Bylinky v kuchyni dokážu hotové divy. Tiež ste už zvažovali, že si založíte bylinkovú záhradku? Poďte to skúsiť s nami. Ukážeme vám, že pestovanie bylín v domácich podmienkach je ľahké.

Veštenie z palmových listov predstavuje prastarú indickú metódu, ktorá sa dnes používa na úplne iný účel, než bola pôvodne určená. Pred viac ako 5000 rokmi totiž jeden z Bráhmových synov vpísal na palmové listy osudy asi 80 000 ľudí, ale len tých, ktorí v budúcnosti do Indie prídu a prejavia o svoj osud záujem.

Nemusíte ani úplne veriť na duchov, aby ste sa pokúsili presvedčiť o ich existencii. Duchovia sú v reáli všade okolo nás a je jedno, či si to chcete priznať, alebo nie. Radi by ste vedeli, či ste niekedy neboli v kontakte s duchom? Prezradia vám to určité spoločné znaky.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Iveta - výklad kariet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad kariet
Zaměření Anjelské karty, cigánske karty, tarotové karty

Na výklad kariet používam cigánske, tarotové aj anjelské karty, s ktorými mám veľmi dobré skúsenosti a viem, že výklad práve z týchto kariet funguje spoľahlivo. S pomocou kariet určím nielen všeobecne Vašu budúcnosť, ale môžeme sa zamerať aj na jednotlivé oblasti Vášho života, ako je zdravie, financie, láska.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 486
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 486 Moje stránka, otázky a ohlasy

Mandaly sú v súčasnosti veľmi obľúbené a vyhľadávané. Ich príbeh sa však píše tisíce rokov, pretože tie prvé sa objavujú už v paleolite. Aj keď mandala, čiže magický kruh, pochádza zo sanskritčiny, samotné mandaly sa objavujú po celom svete, v rôznych kultúrach aj v náboženstvách.