Symbológia

článok na téma: Astrologie, Duchovný život, Ezoterika, Osud,

Termín symbológie skrýva vedu, ktorá sa zaoberá symbolmi. Tie sú špecifické pre ľudí samotných, kultúru i náboženstvo. Rôzne symboly sa objavia v rôznych technológiách a dôležitou súčasťou sú používané aj v geografii, sociológii, astronómii, astrológii, alchýmii i veštectve.

Symboly v horoskopoch
Symboly v astrológii majú rôznu kvalitu, na základe ich vzťahu a kvality jednotlivých symbolov, horoskop opisuje osobnosť človeka. Tie sú potom rozdelené do niekoľkých kategórií.

Astrologické symboly
Symboly, z astrológie sa prekrývajú s tými z astronómie. Majú k sebe totiž veľmi blízko. Ide napríklad o symboly používanými vo zverokruhu. Nejde iba o znamenie, ale aj o symboly planét. To však nie sú jediné astrologické symboly, neskôr k nim pribudli aj aspekty, lunárne uzly, žreby, tranzity, fázy Mesiaca a pod.

Symboly planét
Vôbec prvé symboly spojené s astrológiou sa objavili v astronómii a ide o symboly planét. Pôvodné symboly vznikli veľmi dávno. Tie vôbec prvé sa objavili v starovekých horoskopoch, v rámci stredovekých byzantských kódexov. Ich história siaha až na začiatok nášho letopočtu.

Aký rozdiel je medzi astrologickými symbolmi a piktogramami?
Symbol je niečo v tvare napr. x, čo používame na prezentáciu niečoho. Piktogram je obrázok, ktorý sa používa na symbolizáciu niečoho. Čo z toho vyplýva? Všetky astrologické piktogramy sú vlastne symboly, aj keď nie všetky astrologické symboly sú piktogramy.

Symboly čínskej astrológie
Čínska astrológia je oveľa viac systematická ako západná astrológia, aj ona je však založená na dvanástich znameniach. Každé znamenie má svoj vlastný symbol v podobe zvieraťa. Tie stoja na pevnom mieste v uzavretom kruhu. Každé znamenie vládne jeden celý rok, konkrétny mesiac a dve hodiny z každého dňa. Symboly zhmotňujú to, akí sme navonok.

Každý máme niekde svoju spriaznenú dušu. A pozor, nemusí byť len jedna. Len ju nájsť. A to nemusí byť vždy jednoduché. Pokiaľ ju však nájdete, stanete sa úplnejšími a máte dosiahnuť to, čo by ste sami nikdy nedosiahli. Spriaznené duše sa dokážu podporiť a posúvať dopredu.

Taroty sú karty, ktoré neklamú, ale niekedy dokážu byť kruté a smutné. Nie všetky správy totiž sú pozitívne a taroty sa s človekom nemazná, hovorí na rovinu, a to niekedy úplne bez okolkov. Na rozdiel od tarotov sú anjelské karty nositeľmi iba dobrých správ. Na všetkom zlom vidí aj niečo pozitívne.

Keď spíme, zdajú sa nám sny. Veľa z nich si však nepamätáme. Niektoré nás vydesia a iné nás zaujmú tým, že sa opakovane vracajú. Iných sa doslova nemôžeme zbaviť. Bohužiaľ často práve tieto opakujúce sny bývajú najviac desivé.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Katka - Veštiareň a veštenie budúcnosti

Znamení Lev
Specializace Mágia, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Veštenie budúcnosti

Osud každého z nás je sčasti predurčený a s pomocou pokročilých vešteckých metód Vám môžem oznámiť dôležité životné udalosti, ktoré Vás čakajú. Snažím sa Vám vždy nielen oznámiť budúcnosť, ale aj poradiť s ďalším rozhodovaním, kedy Vám často až veštba oznámi dôležité súvislosti a privedie Vás k ich pochopeniu.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 480
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 480 Moje stránka, otázky a ohlasy

Deštruktívne vzťahy sú zničujúce a miesto, aby nás hnali dopredu a rozvíjali nás, tak nás skôr sťahujú ku dnu a ničia nás aj po psychickej stránke. Vzťah môže ničiť nevera, závislosť, zlá ekonomická situácia rodiny aj neefektívna komunikácia. Okrem toho však existujú aj iné veci, ktoré sa na prvý dojem škodlivé nezdajú, ale v priebehu času sa ukážu ako veľkou chybou, ktorá nakoniec vzťahu zlomí väz. Čo je to?