Leonidy

článok na téma: Astrologie, Duchovný život, Mystika, Osud,

Tento rok je bohatý na množstvo zaujímavých astronomických úkazov. Sotva sme sa dokázali spamätať z mágie pondelkového super mesiaca, prichádza nás ohromiť aj očariť každoročný roj meteoritov. Áno, 17. 11. 2016 sa na nebi v maximálnej miere aktivity objavia Leonidy.

Jejich aktivita již tradičně probíhá od 6. do 30. 11., které obvykle gradují v půlce listopadu. Intenzita roje je rozličná. Někdy na nebi můžete spatřit asi 20 meteorů za hodinu, ale jednou za čas jich je i 100. Absolutní rekord proběhl 17. 11. 1966, kdy během 20 minut bylo vypozorováno na sto tisíc meteorů. Leonidy byly naposled nejvíce aktivní v roce 2002, kdy jich bylo během jedné hodiny spočítáno více než 5000 za hodinu. Příští mocný meteorický déšť se očekává v roce 2098.

Co ještě bychom měli vědět o Leonidech?
Leonidy patří k nejznámějším meteorickým rojům. Vůbec první záznam o jejich pozorování pochází z Číny z roku 902. Způsobuje je kometa Tempel-Tuttle, kterou objevili astronomové Ernst Tempel a Horace Tuttle v roce 1866. Okolo Země obíhá v protisměru, přičemž jí jedno kolečko trvá zhruba 33 let. Své jméno nesou po souhvězdí Lva, kde se nachází místo, odkud meteory zdánlivě vyletují.

Leonidy nad hlavou, ideální doba na vyslovení svých tajných přání
Leonidy mají tu moc, aby nám splnily naše tajná přání anebo je alespoň urychlily.

Jak pozorovat Leonidy
Leonidy je možno sledovat pouhým okem, žádné speciální vybavení k tomu nepotřebujete. Ale přeci jen, ve městě je velké umělé osvětlení, což sledování oblohy značně ztěžuje a tak vám doporučujeme vyjít si za město, kde nebude tolik rušivých světel. Nejlepší chvíle pro sledování je doba okolo půlnoci, a pak ještě i chvíli po setmění. Pokud se na nebe budete dívat nad ránem, můžete na nebi pod Lvem v Panně vidět planetu Jupiter.

Telepatia predstavuje prenos informácií prostredníctvom mimozmyslových schopností. Prenosu myšlienok na diaľku sa venuje experimentálna psychológia, parapsychológia a psychotronika. Dorozumievanie bez slov úplne bežne užívajú zvieratá, majú to v génoch, len my na to nejako zabudli. To však neznamená, že by sme to nevedeli.

Reinkarnácia, alebo aj prevteľovanie, predstavuje filozofický a náboženský koncept, ktorý je zástancom tézy, že duša človeka po jeho fyzickej smrti prežije znovuzrodenie v inom tele. V reinkarnácii verilo mnoho rôznych náboženstiev. Niektorí verili v prevtelenie do iného ľudského tela, niekto aj v prevtelenie do zvieraťa a pod. Prevtelenie pritom tiež veľmi úzko spájali aj s karmou, teda zákonom o príčine a následku.

V súčasnej dobe neexistuje snáď rozprávka, v ktorej nefiguruje nejaký drak. Draci sú s ľuďmi prepojení snáď od počiatku vekov. Objavujú sa v mytológii všetkých kultúr a národov. Každý si ich pritom predstavuje úplne inak. Ich skutočný pôvod však nie je známy. Existuje však niekoľko teórií.

Momentálne som offline (Na Vašu otázku odpoviem do 24 hodín.)

Veštkyňa Karin - snár a výklad snov

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snov
Zaměření Kyvadlo, mágia, tarotové karty

Väčšina snov má buď úplne zrejmý alebo skrytý význam. Volám a Karin a zaoberám sa výkladom snov, ktoré často bývajú predzvesťou Vašej budúcnosti alebo budúcnosti vašich blízkych. Sny často tiež zobrazujú Vašu prítomnosť a Vaše skutočné city a pocity. Odhalím skutočný význam týchto snov a pomôžem Vám vyriešiť súčasné aj budúce problémy.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 524
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 524 Moje stránka, otázky a ohlasy

Podľa všetkých poznatkov patrí Babylonská astrológia k tým najstarším na svete, dokonca ešte starším ako je tá Sumerská. Ide dokonca vôbec o prvý organizovaný systém astrológie. Špekuluje sa, že tu existovala už v treťom tisícročí pred naším letopočtom.