Nepreberajte zodpovednosť za iné

článok na téma: Duchovný život, Ezoterika, Osud,

Je to v súčasnosti taký veľký nešvár, zbavovať sa svojej zodpovednosti a hádzať ju na iných. Dobré duše, ľudí, ktorí nie sú až tak pevní v kramflekoch, aby ustáli toto nedospelé správanie iných, v istej miere spojené s citovým vydieraním a manipulovaním, často túto zodpovednosť preberú.

Kto je zodpovedný
Zapamätajte si však už konečne: "Nie ste za nich zodpovední!" Ste zodpovední iba za svoj život, za svoje činy a za svoje vlastné pocity. Nie ste však zodpovední za činy iných, alebo aké iní majú reakcie a postoje. To je zase vec a zodpovednosť ich samotných.

Už dosť podobných rečí, ako: “Nehanbíš sa? Ty za to môžeš! Keby si sa tak nesprával, nebolo by mi tak biedne! Kvôli tebe sa mi nedarí a nie som úspešný…”

Ty za to môžeš!
S týmto prístupom z dieťaťa vyrastie emočná troska s pocitom a tendenciou trápiť sa preto, čo cítia ostatní ľudia. A to niekedy až tak, že poprie sám seba a so strachom, že čokoľvek čo urobí, alebo povie bude spojené s nejakou ranou alebo následkami, záplavou výčitiek, trestov, odsúdení alebo obvinení, bude v snahe nikoho nesklamať a nikomu neublížiť žiť celý život len preto, aby boli šťastní všetci ostatní na úkor jeho. A bude to márny boj, pretože nikdy nie je možné uspokojiť všetkých. Navyše ak podáte prst, urvú vám ruku aj s ramenom a ani to im časom stačiť.

Jedna veta, tisíc pocitov, pohľadov a názorov
Stačí jedna jediná veta, tá istá, ktorú poviete trom rôznym ľuďom, každý z nich na ňu môže zareagovať úplne protichodne, ale to už je ich vec. Je nemožné, aby všetci reagovali zhodne. Všetko je o slobode, o tom byť sami sebou, byť empatickí k sebe aj k iným. Pre iných je možné robiť niečo pre druhých, ale nikdy by to nemalo byť z pocitu viny, povinnosti, hanby alebo strachu, ale vždy z vlastnej slobodnej vôle, že vám to robí radosť, dobrej vôle. Prijmite zodpovednosť za svoje činy, môžete si napĺňať svoje potreby, avšak nie na úkor iných a rozhodne nie ste zodpovední za pocity tých druhých. Nič by nemalo byť o manipulácii, obviňovaní, vine, hanbe a strachu, jednoducho zodpovednosť za seba spojená s empatiou voči druhým, vedomie vlastnej dôležitosti rovnaké, ako dôležitosti tých druhých. Nenechajte sa vmanipulovať do zodpovednosti za niečo, za čo nie ste zodpovední, nemôžete byť zodpovední a ani nechcete byť zodpovední.

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.

Už od pradávna ľudia z Orientu, aj rôznych náboženstiev, verili, že naša duša križuje svetom vo svojom astrálnom tele, do ktorého sa dostane po svojej predošlej smrti. Špeciálnu skupinu takých astrálnych bytostí potom predstavovali démoni a anjeli, v reále ich existuje však oveľa viac.

Podvedomie je to, čo medicína označuje za nevedomie, pretože o procesoch, ktoré v ňom prebiehajú, nemáme v reáli ani potuchy a len ťažko ju dokážeme ovplyvniť. Naše podvedomie je však mocné a pokiaľ ho udržíme otvorené a budeme s ním správne komunikovať, môžete spoznať, aká veľká je sila podvedomia.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Iveta - výklad kariet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad kariet
Zaměření Anjelské karty, cigánske karty, tarotové karty

Na výklad kariet používam cigánske, tarotové aj anjelské karty, s ktorými mám veľmi dobré skúsenosti a viem, že výklad práve z týchto kariet funguje spoľahlivo. S pomocou kariet určím nielen všeobecne Vašu budúcnosť, ale môžeme sa zamerať aj na jednotlivé oblasti Vášho života, ako je zdravie, financie, láska.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 486
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 486 Moje stránka, otázky a ohlasy

Možno ste si mysleli, že existuje iba biela a čierna mágia, ale nič nie je čiernobiele a teda ani mágia nie. Okrem jednoduchého rozdelenia mágie na dobrú a zlú, tu máme aj ďalšie členenie. A tak sa môžete stretnúť aj so striebornou mágiou, zelenou mágiou, šedou mágiou a červenou mágiou. Každá z nich má určitú rolu a svoje vlastné kúzla a rituály.