Čo nám prezradí kávová usadenina

článok na téma: Duchovný život, Horoskopy, Ezoterika, Osud,

Je mnoho spôsobov, ako nahliadnuť do svojej budúcnosti, jednou z nich je aj veštenie z kávovej usadeniny. Metóda, ktorú s obľubou užívala aj v Česku tak obľúbená herečka Helena Růžičková. Aj keď sa to nezdá, je to prekvapivo jednoduché. Pravda, aj keď dnes, v čase prekvapkávaných káv, to možno predsa len komplikované bude. Pre úspešné veštenie totiž potrebujete tradičnú kávu, teda obyčajného „turka“.

Veštenie z kávovej usadeniny patrí k tým najobľúbenejším spôsobom zo Stredného východu a Afriky. Metóda sa používa cez 1000 rokov. Do Európy sa metóda dostala vďaka arabským obchodníkom. Prví, ktorí sa veštením z kávovej usadeniny v Európe venovali, sú kočovní cigáni.

Ako veštiť z kávovej usadeniny
Preto, aby ste mohli z kávovej usadeniny veštiť, je nutné, aby ste si zrnkovú kávu najskôr sami zomleli. Nutné je, aby bola úplne na jemno. Nesmú v nej byť žiadne úlomky kávových zŕn. Káva sa potom dá do priehľadného pohára, ideálne do pohára z tvrdeného skla. Dôležité je pri tomto veštení, aby ste kávovú usadeninu videli zo všetkých strán. Kávu je nutné najskôr zamiešať a potom ju vypiť. Piť ju pritom musíte pomaly a po dúškoch, aby sadlina dokázala nabrať vašu energiu. Zrná pozvoľna dopadnú na dno do určitého postavenia. Po vypití kávy je nutné šálku otočiť dnom nahor na pripravenú podšálku. Usadenina sa zaleje na podšálku, pričom na steny pohára maľuje obrazce. Tie môžu mať rôznu podobu. Sedlina sa lúšti tak, ako by ste sa pozerali na nebo a uvažovali, akú podobu na nich mraky majú. Pri veštení vezmite hrnček do ľavej ruky a pri veštení vždy vychádzajte od uška. Symboly, ktoré sa nachádzajú vo vrchnej oblasti šálky vypovedajú o skorom čase, pri dne sa ukazuje vzdialenejšia budúcnosť. výklad nemusí byť vždy jednoznačný, a preto je dôležité, aby ste počúvali svoju intuíciu.

Niektoré symboly
Topánka - Pozor na podraz. Cesta. Výlet.

Mačka - Pozor na falošného priateľa vo vašej blízkosti.

Slon - Šťastie.

Lev - Sila a statočnosť.

Ryba - Tehotenstvo aj upozornenie, aby ste si dávali pozor na to, čo hovoríte.

Kvetina - Pozvanie na rande a láska.

Koruna - Pozitívne znamenie vyjadrujúce úctu ostatných alebo dosiahnutie vzdelania.

Dom - Bezpečie, úkryt, sťahovanie.

Had - Faloš, nebezpečenstvo.

Kľúč - Nové príležitosti a udalosti.

Krídla - Oznámenia, správy.

Loď - Cestovanie ďaleko.

Nôž - Problémy a hádky.

Hviezda - Veľké šťastie, úspech, zdravie.

I-ťing je u nás prezentovaná ako tajuplná veštecká metóda, v skutočnosti sa však jedná o najstarší zachovaný text s filozofickým zameraním, ktorý pochádza z druhého tisícročia pred naším letopočtom. Ide o tzv. Knihu premien. V ktorej hlavnej časti nájdete 64 obrazcov zložených zo 6 čiar, ktoré predstavujú celkom 64 rozličných archetypálnych situácií.

Skúste sa opýtať onomantiky. Podľa nej totiž v sebe každé meno nesie Božie predurčenie.

Čo je onomantika?
Onomantika je umenie veštenia, ktoré s bežným európskym veštením a astrológiou má pramálo spoločného. Oveľa bližšie má k numerológii. Ide totiž o predvídanie budúcnosti z písmen, ktoré sú numerologickými nosičmi. Aby sme to zjednodušili, jedná sa o veštenie z mena.

V súčasnej dobe neexistuje snáď rozprávka, v ktorej nefiguruje nejaký drak. Draci sú s ľuďmi prepojení snáď od počiatku vekov. Objavujú sa v mytológii všetkých kultúr a národov. Každý si ich pritom predstavuje úplne inak. Ich skutočný pôvod však nie je známy. Existuje však niekoľko teórií.

Momentálne som online (Na Vašu otázku odpoviem do 5 minút.)

Veštkyňa Zdenka - budúcnosť dieťaťa

Znamení Beran
Specializace Anjelské karty, tarotové karty, astrológia
Zaměření Detské horoskopy, budúcnosť dieťaťa

Špecializujem sa na výklad budúcnosti detí, pretože viem, že mnohé sa dá často ovplyvniť a pozmeniť k lepšiemu. Vyložím Vám životnú cestu a významné okamihy, ktoré Vášho potomka čakajú a na ktoré je vhodné sa vopred pripraviť.

Zašlite mi SMS v tvare VESTBA dátum narodenia, meno a otázku na číslo 7004
Zavolajte mi na číslo 900 718 450
Zašlete mi SMS ve tvaru VESTBA dátum narodenia, meno a Vaši otázku na číslo 7004 Zavolejte mi na číslo 900 718 450 Moje stránka, otázky a ohlasy

Bylinky v kuchyni dokážu hotové divy. Tiež ste už zvažovali, že si založíte bylinkovú záhradku? Poďte to skúsiť s nami. Ukážeme vám, že pestovanie bylín v domácich podmienkach je ľahké.